Problem z instalacją XP, zamiast VISTY

Mam dosyć nieciekawy “problem”, a mianowicie:

Posiadam laptopa ACER Aspire 5920, od nowości sytemem operacyjnym była Vista.

Ostatnimi czasy coś się zwyczajnie “popsuło” i nie dało się w ogóle odpalić kompa, przy ładowaniu Windowsa nagle wyskakiwał komunikat w stylu “Invalid system”

Jedyne co mi przyszło do głowy to przeinstalowanie systemu. Posiadam jedynie płytę z XP. Słyszałam, że są problemy z przeinstalowaniem Visty, na XP i w sumie nie wiem jak się za to zabrać.

Wprawdzie w BIOSIE udało mi się zmienić na odpalanie kompa najpierw z płyty. Przygotowanie do instalacji XP przebiega bez komplikacji, kopiowanie plików systemowych także, schody zaczynają się dopiero gdy ma zostać ponownie uruchomiony komputer w celu dalszej instalacji. Owszem uruchamia się, z tym ze znow zaczyna sie przygotowywanie do instalacji. Probowalam kilka razy i ciagle jest to samo :frowning: tym bardziej gdy zaraz w trakcie ponownego uruchamiania wyjmuję płytę ( i teoretycznie powinien odpalac sie juz komp za pomoca Windowsa) nic sie nie dzieje, a raczej pojawia sie komunikat o jakis bledach instalacyjnych.

Macie jakis pomyl??

a i dodam, ze plyta z XP jest oryginalna, wiec to nie jest problem z jakims nielegalnym Win.

Z tego co wyczytałem po pierwszy (tekstowym) trybie instalacji wyjmujesz płytę, więc nie dziw się, że masz błędy. Druga część instalacji również wymaga obecności płyty instalacyjnej XP w napędzie. Więc nie wyjmuj płyty z napędu po pierwszym trybie instlacji.

Skoro była tam wista to czemu nie postawisz jej z Recovery. Będzie szybciej i pewniej. O ile pamiętam Acery mają uktytą partycję z obrazem systemu…

No tak. Płyta jest cały czas, z tym, ze zamiast kontynuować instalację zaczyna od początku.

a możesz napisać coś więcej? bo szczerze mówiąc nie wiele mi to mówi/

Witam

Może gdy komputer się restartuje znowu naciskasz podczas komunikatu dowolny klawisz i powodujesz ponowny rozruch z cd a co za tym idzie ponowną instalację od początku.

No właśnie nie :slight_smile: nie dotykam niczego.

Zaczyna się (chyba) formatowanie dysku, czy coś takiego i od nowa instalator sie uruchamia.