Problem z instalacja xp

Witam, zakupiłem niedawno kompa przenośnego(laptopa), mam wgranego tam Linuksa 9.3 build 200 czy jakos tak, chce zamienić go na xp nie wiem jak sie za to zabrać. Probowałem tradycyjnie ruszyć z płytki wondowsa, ale tak sie nie da, ustawiłem w biosie żeby ruszało z płytki a i tak to nic nie dało. Proszę o pomoc.

le co dokładniej pisze jak chcesz wystartowac z płytki?? masz oryginalną płytę od windowsa??

Wygląda na uszkodzoną płytkę. (oczywiście jesli rzeczywiście dobrze ustawiłeś bootowanie z CD)

Oryginalna czy nie musi być sprawdzona/pewna.

Matiit ma rację - wygląda na problem z CD

Może twoja płytka z Windowsem nie jest bootowalna?

Napisz dokładnie krok po kroku jak to robisz i na czym się zatrzymuje.

“Probowałem tradycyjnie ruszyć z płytki wondowsa, ale tak sie nie da”

Nikt nie jest jasnowidzem :eggface: żeby zgadnąć co masz na ekranie i jakie klawisze i kiedy naciskasz.

I ponawiam pytanie

Witam!!

krok po kroku:

  1. ustawiłem w biosie w pierwszej kolejności napęd dvd\cd

  2. zapisałem ustawienia, odpaliłem kompa na nowo, przed oczywiści wrzuciłem płytke windows xp

  3. plytka nie rusza, ładuje sie linuks

Przed ładowaniem sie linuksa wysakuje ze sprawdza naped, plytka rusza ale nic sie nie dzieje, i zaczyna sie ładować linuks w następnej kolejności.

Problem leży po stronie CD-ROM będź płytki z windowsem.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Ty sobie sam nie dajesz pomóc piszesz bardzo oszczędnie.

Zrób to samo jeszcze raz tylko zamiast XP włóż płytę z jakimś Linuksem live-cd (sprawdzoną na innym komputerze) jak się odpali zobaczysz czy do tego momentu robisz wszystko dobrze.

Spróbuj tą płytę z XP uruchomić na innym komputerze przecież od razu nie trzeba instalować.

Łukasz14 pytał czy: // masz oryginalną płytę od windowsa?? // :oops: ODPOWIEDZ :oops:

Jeśli Masz piracką wersję to zamknij ten temat przypuszczam, że tu nie uzyskasz odpowiedzi jak powinno się wypalać pirackie płytki i jak ominąć aktywację. :stuck_out_tongue: