Problem z instalacją XP


(system) #1

Witam. Mój problem jest następujący: miałem zainstalowanego XPeka na partycji C:, w Partition Manager zachciało mi się połączyć partycje D: i E:. Po restarcie, gdy PM coś tam robił wyskoczył błąd i ponowny reset. Od tamtej pory XP łąduje się w nieskończonośc i nie moze sie zaladowac. Probowalem zainstalowac go ponownie, jednak, gdy wyskakuje napis, ze sprawdzana jest konfiguracja sprzetu jest czarny ekran i nic sie nie dzieje... Probowalem takze zainstalowac Ubuntu z LiveCD, ale podczas instalacji, gdy przechodzę do etapu partycjonowania okienko z partycjami jest puste. Nie wiem co robić, pomóżcie. Pozdrawiam.


(Kolmar) #2

Tabilca partycji jest uszkodzona, możesz spróbować odzyskać za pomocą programu testdisk ale szybciej będzie podzielić dysk na nowo i zainstalować system. Nie ma żadnej gwarancji, że testdisk poradzi sobie z tym problemem, możesz spróbować i tak nic nie tracisz.


(system) #3

Ale czym i jak podzielic?


(Cosik Ktosik) #4

Przykładowo programik GParted (jest na vortalu)


(Kolmar) #5

Wpierw użyj testdiska może pomoże.

Przewodniki:

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

http://mirror.href.com/thestarman/testdisk.html

A podzielić dysk możesz dowolnym programem, dobrze jest wcześniej dokonać zerowania dysku np. programem Active killdisk (przynajmniej ja mam taki nawyk ze starych lat :wink: ).


(system) #6

Dzięki serdeczne, gparted pomógł :slight_smile: