Problem z instalacją XP

Witam,

mój problem polega na tym, że nie mogę zainstalować WIN XP na moim komputerze. Dysk 40 gb na którym chce zainstalować jest sformatowany, ustawiam w biosie bootowanie z CD, startuje CALDERA DR-Dos, płytka sie bootuje, lecz po chwili wywala błąd emm386.exe i nici z instalacji. Podłączyłem dysk do drugiego komputera, zrobiłem formata, zainstalowałem windowsa, lecz po podłączeniu go do macierzystego komputera Windows nie chce się odpalić. Bardzo proszę o pomoc.

link - viewtopic.php?f=2&t=266057

Wiem, jak zainstalować Windowsa z płyty i jak ustawić biosa, aby rozpocząć instalację. Problem w tym, że po odpowiednim ustawieniu płyta z Windowsem się bootuje, lecz później napotyka na błąd emm386.exe i rozpoczęcie instalacji systemu nie jest możliwe.

Skąd w XP plik emm386.exe? Ten system jest legalny?

Co to za płyta z Win XP, z której startuje CALDERA DR-Dos?

Znam zasady forum, gdyby był nielegalny to bym nawet nie pisał.

Z tej samej płytki instaluje bez problemu system na innym komputerze.

Masz ten system jeszcze zainstalowany na tym drugim komputerze? Jaką Masz licencję na ten windows (OEM, BOX)?

Jakaś lewa ta płyta. Emm386 i Caldera DR-DOS?

Mi też ona na legalną pochodzącą z Microsoftu nie wygląda.

Jeżeli system instalowany był z tego same cd-keya na drugim kompie to już niestety nie jest to legalne.

Regulamin punkt 1.2

Rozwiązałem problem. Zacząłem instalować windowsa na jednym kompie, a po restarcie instalatora przełożyłem do drugiego kompa dysk i odpalił, wszystko się udało. Dziękuję za wszystkim za pomoc.

Do admina: Można zakmnąć.