Problem z instalacją xp

(Irolski) #1

Mam następujący problem z instalacją xp , w czasie instalacji pojawia się błękitny ekran a na nim informacja o przerwaniu instalacji w celu ochrony komputera z powodu " BAD POOL CALLER" , o co w tym chodzi ,ale proszę prostym językiem bo jestem początkujący i nie wszysko rozumiem .pozdrowienia

(W O L F) #2

bad pool caller znaczy że sterownik karty graficznej nie może zakończyć pracy -spotkałem sie z tym - prawdopodobnie coś ze sterami

(system) #3

Jeszcze sterów nawet nie ma wgranych, a Ty juz zwalasz na nie winę. Być może będzie trzeba przeprowadzić instalację z zainstalowaną inną kartą graficzną, nawet słabszą. Później wystarczy już tylko po pomyślnej instalacji podmienić na nowo karty.

(Zbych ) #4

Pewnie masz karte graficzną ge-force , czeste przypadki niemożnosci zainstalowania systemu , na czas instalacji należy wymienić karte graficzną niekoniecznie na ATI czasem wystarczy inny model ge-forca , byle by nie był to model MX bo z nimi sa własnie takie kłopoty, lub przełozyć dysk do innego kompa a po pierwszym restarcie spowrotem. Lub inne rozwiązanie:http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;314492&Product=winxpINT

(Irolski) #5

dzięki za pomoc .przy drugiej próbie wyskoczyło coś takiego UNMOUNTABLE BOOT VOLUME

PS.moja płyta to P6ISA-II ECS staroć ale dotychczas sobie radziła

(Koko) #6

Spróbuj odpalić z płyty lub dyskietki innego systemu operacyjnego (np win98se lub win me) i wyczyścić sektor MBR poleceniem fdisk /mbr :o