Problem z instalacją xp

Nie mogę zainstalować windowsa xp na dysku sata, instalacja wiesza mi sie przy “badanie dysk: 76317MB 0 o identyfikatorze 0, magistrala 0 na viasraid…” Na tym dysku są już 4 partycje, jedna fat32 a pozostale na ntfs. Nie moge stracic danych które mam na tym dysku. Jaka może być tego przyczyna.

Moze po prostu płytka z windowsem jest uszkodzona? To trudno tak powiedziec. Zobacz wtyki i nie zaleca sie uzywania Fat i nfts razem na jednym dysku. Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałam:) Jakies to zagmatwane. :lol:

a jestes pewien ze sie wiesza ? moze testuje pliki itp

no raczej nie bo ileż może testować , najdłużej czekałem godzine. Może sterowniki raida są złe…? A płytka windowsa jest napewno dobra.

mi wieszało się w pewnym momencie dawniej przy instalacji, ale to zalezalo od zasilki. poprostu po resecie w czasie uruchamiania instalatora cos sie zle inicjowalo i zwis. a w czaqsie tego czekania są jakieś znaki ze sie cos dzieje ?

Wg mnie złe sterowniki do SATA. Napisz czy pierwszy raz instalujesz na tym dyski windoze? U mnie musizłem zmienić w BIosie Sata Mode z Raid na IDE, żeby poszło, nie wiem jak jest u ciebie. Spróbuj podłączyć dysk do drugiego kontrolera SATA i jak masz to drugim kablem.

Makaryna to na pewnie nie płyta z XP.

A komp przy starcie dysk SATA wykrywa prawidłowo - jak systemowy czy bootowanie masz ustawione z niego.

Jak masz inny dysk ATA - wypnij z taśmy sygnałowej go na czas instalacji XP.

I to co kolega pisze nieraz w biosie trzeba przestawić opcje z Raid na IDE.

A przy instalacji XP dajesz F6 i stery do kontrolera sata.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a0c81f3f69

A to niby dlaczego :? :? :?

Tak mi powiedział kolega. Nie miał racji?

Za to każdy wie ze ntfs jest o wiele bezpieczniejszy!

To chyba normalne że wiedzę czerpie sie od innych ludzi, książek przez LUDZI napisanych itp. więc ironiczne uwagi typu “a mnie kolzenka powiedziała…” jest nie na miejscu. Właśnie forum jest po to żeby takie błędy w wiedzy i bzdury poprawiać, doradzać i sprostowywać, nie sądzi pan panie moderatorze?:stuck_out_tongue:

nie nie miał. w niczym nie przeszkadza że wystepują dwa różne typy plików. w tym przypadku fat i ntfs.

A mi koleżanka powiedziała że jutro w Warszawie będzie +30 stopni C, i czy to jest powód żeby wypisywać dyrdymały na forum :roll: :roll: :roll:

Prosta reguła:

Nie wiem :arrow: nie piszę

Wodolejstwa i opowiadania bajek spod pieca mamy na forum dostatek :!: :!: :!: