Problem z instalacją z ukrytej partycji

Witam, od jakiegoś czasu mam laptopa acera. Fabrycznie była na nim vista i sterowniki acera na ukrytej partycji. Ostatnio zainstalowałem widowsa 7 i wszystko by było fajne gdyby nie to, że nie mam teraz najmniejszego dostępu do dej partycji by wyciągnąć z niej oprogramowanie acera. Jak w trakcie uruchamiania systemu nacisnę alt+F10 to mam opcję przywrócenia visty z sterownikami visty lub to samo z zachowaniem danych. Teraz pytanie jak wyciągnąć z tej partycji tylko to co potrzebuję (patrz oprogramowanie acera) pozdrawiam

probowales wejsc na ukryta partycje z poziomu windowsa?

Dodane 17.10.2009 (So) 20:46

probowales wejsc na ukryta partycje z poziomu windowsa?

Ale co masz na myśli? Nie ma go w Mój komputer… wiem że jest to dysk Q ale z wiersza poleceń nic się nie da

Kolego a nie możesz wejść , na stronę http://www.acer.pl i pobrać sobie oprogramowanie do tego laptopa ??

próbowałem. Część dostałem bez problemu ale np backup manager’a już nie mogę. Klawisze funkcyjne też przez to nie działają jak trzeba.

Artas ,być może to oprogramowanie nie jest kompatybilne z Windows 7 ?? Skoro mówisz ,że backup to Windows Vista , to i sterowniki do niego przeznaczone będą pod Viste.

Raczej nie o to chodzi. Te sterowniki z tego co wiem domyślnie są istalowane gdy instaluję system z partycji. Rodzaj systemu w tym momencie nie ma znaczenia.

Trzeba było zrobić sobie RecoveryCD przy pomocy dostarczonego eRecovery Managment, być może zadziała na Windows 7, jeśli nie partycję ukrytą możesz sklonować przy pomocy CloneZilla tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Sterowniki i wszelkie programy są zintegrowane z systemem, musisz albo wykonać RecoveryCD albo przywrócić Vistęz tym, że przywracanie w tym wypadku z partycji skutkuje utratą danych, system jest przywracany do ustawień fabrycznych, gdybyś zrobił płytę ratunkową miałbyś możliwość sformatowania jedynie partycji z systemem do tego dodatkowo możesz wykonać obraz “wyczyszczonej” Visty albo jak pisałem użyć CloneZilla.

.

Do samej partycji dostaniesz się z poziomu jakiegokolwiek Linuksa, pobierz sobie jakąś wersję LiveCD, np. Puppy Linux. Przy pomocy SuperGrubDisk powinieneś mieć możliwość rozruchu z ukrytej partycji.

Pozdrawiam!

Artas , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

dzięki. spróbuję. Odezwę się jutro :slight_smile: