Problem z instalacją z ukrytej partycji

(Artas10) #1

Witam, od jakiegoś czasu mam laptopa acera. Fabrycznie była na nim vista i sterowniki acera na ukrytej partycji. Ostatnio zainstalowałem widowsa 7 i wszystko by było fajne gdyby nie to, że nie mam teraz najmniejszego dostępu do dej partycji by wyciągnąć z niej oprogramowanie acera. Jak w trakcie uruchamiania systemu nacisnę alt+F10 to mam opcję przywrócenia visty z sterownikami visty lub to samo z zachowaniem danych. Teraz pytanie jak wyciągnąć z tej partycji tylko to co potrzebuję (patrz oprogramowanie acera) pozdrawiam

(Wojteko10) #2

probowales wejsc na ukryta partycje z poziomu windowsa?

-- Dodane 17.10.2009 (So) 20:46 --

probowales wejsc na ukryta partycje z poziomu windowsa?

(Artas10) #3

Ale co masz na myśli? Nie ma go w Mój komputer... wiem że jest to dysk Q ale z wiersza poleceń nic się nie da

(przybylski) #4

Kolego a nie możesz wejść , na stronę http://www.acer.pl i pobrać sobie oprogramowanie do tego laptopa ??

(Artas10) #5

próbowałem. Część dostałem bez problemu ale np backup manager'a już nie mogę. Klawisze funkcyjne też przez to nie działają jak trzeba.

(przybylski) #6

Artas ,być może to oprogramowanie nie jest kompatybilne z Windows 7 ?? Skoro mówisz ,że backup to Windows Vista , to i sterowniki do niego przeznaczone będą pod Viste.

(Artas10) #7

Raczej nie o to chodzi. Te sterowniki z tego co wiem domyślnie są istalowane gdy instaluję system z partycji. Rodzaj systemu w tym momencie nie ma znaczenia.

(roobal) #8

Trzeba było zrobić sobie RecoveryCD przy pomocy dostarczonego eRecovery Managment, być może zadziała na Windows 7, jeśli nie partycję ukrytą możesz sklonować przy pomocy CloneZilla tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Sterowniki i wszelkie programy są zintegrowane z systemem, musisz albo wykonać RecoveryCD albo przywrócić Vistęz tym, że przywracanie w tym wypadku z partycji skutkuje utratą danych, system jest przywracany do ustawień fabrycznych, gdybyś zrobił płytę ratunkową miałbyś możliwość sformatowania jedynie partycji z systemem do tego dodatkowo możesz wykonać obraz "wyczyszczonej" Visty albo jak pisałem użyć CloneZilla.

.

Do samej partycji dostaniesz się z poziomu jakiegokolwiek Linuksa, pobierz sobie jakąś wersję LiveCD, np. Puppy Linux. Przy pomocy SuperGrubDisk powinieneś mieć możliwość rozruchu z ukrytej partycji.

Pozdrawiam!

(Frog) #9

Artas , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Artas10) #10

dzięki. spróbuję. Odezwę się jutro :slight_smile: