Problem z instalacją

Po skopiowaniu plików wyskakuje komunikat:

“Windows cannot copy files required for installation. The files may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation. Error code: 0x80070017”

Mój sprzęt to notebook: 1,5Ghz 1MB Cache, 768 BM RAM i wystarczająca ilość miejsca na partycji: 8GB.

W czym może tkwić problem???

Instaluje Windows’a Viste Pre RC1.

POMOCY! !!

Kod wskazywałby na błąd CRC. Sprawdź sumę kontrolną pobranego obrazu - prawidłowe sumy są podane na stronie pobierania Pre-RC1. Prawdopodobnie ponowne pobranie rozwiąże problem.

Instalujesz system spod boot’a czy Windowsa?

Instalując system Vista uruchom instalator z systemu Windows.

Pozdrawiam

Probowalem i tak, i tak. Dzieje sie zawsze to samo… :frowning:

Chyba problem tkwi w tym CRC. No nic… “Skrakowalem” sobie Vista 5270 Beta 2 i juz nie pisze mi ile zostalo dni do konca dzialanie systemu, tylko - “Machine is unlicensed” :wink:

Pobawie sie troche na tej wersji OS’a.

A Dla ciekawych jak to zrobic:

Naciskamy Win+R i wpisujemy “msconfig”.

Tam przechodzimy na zakladke Services i odznaczany dwie pozycje:

  • Software Licensing Service

  • SL UI Notification Service

Restartujemy kompa. Po uruchomieniu wyskakuje monit:

“Error license 0x…” czy jakos tak…

Wtedy wlaczamy Pomoc… i przechodzimy do ~OnLine Help.

Otwiera nam sie IE7.

Na pasku adresu wpisujey “c:” i system sie nas pyta czy uruchomic pozostale uslugi. Jak sie domyslacie naciskamy “TAK” :wink:

Okienko “Windows Activation” przesuwamy tak aby nas nie denerwowalo (nie wylaczamy bo nas wyloguje) i mozna uzywac juz winde bez limitu jej dzialania(chyba ;]).

Ciekawe… Choć build o którym piszesz jest bardzo stary. Ciekawe, czy w nowych 5536 czy 5600 też to działa? Zainspirowałeś mnie do sprawdzenia tego, choć nie mogę tego zrobić w tej chwili (a może ktoś sprawdzi wcześniej? proszę o podzielenie się wynikami eksperymentu ;)).

Chciałbym zauważyć, że 5536 nie posiada usługi Software Licensing Service