Problem z instalcją kamerki

Cześć :slight_smile: Wyciągnąłem z półki moją starą kamerkę Creative Live!Cam Vista IM. Podłączyłem ją do komputera (system XP Home) i od razu została poprawnie wykryta przez windowsa. Pobrałem ze strony producenta sterowniki i… tu się zaczyna problem. Instalacja przebiega pomyślnie do momentu komunikatu ‘Connect Creative Live! Cam Vista IM now’. Podłączam i… nic. Próbowałem zmieniać porty USB, ale to nic nie dało.

Ktoś pomoże?

A odłączyłeś kamerkę zanim zacząłeś instalować oprogramowanie do niej? Napisałeś, że podłączasz i nie wykrywa, więc wynikałoby, że miałeś odłączoną ale wcześnie napisałeś, że podłączyłeś. Więc w końcu jak było? Odinstaluj oprogramowanie i odłącz kamerę, ponów instalację i podłącz ją gdy pojawi się komunikat. Chyba, że tak robisz?

Minimalne wymagania systemowe

* Procesor Intel® Pentium II lub AMD® Athlon o częstotliwości co najmniej 266MHz

* Windows® 98 SE, Me, 2000 lub XP

* 64MB RAM

* 100MB wolnego miejsca na dysku

* Napęd CD-ROM i port USB

* Wyświetlacz obsługujący tryb 16-bit true color

* Karta dźwiękowa Sound Blaster® lub kompatybilna z wejściem mikrofonowym

Czy tu wszystko się zgadza ? :slight_smile:

Kamera niech zostanie podłączona w porcie USB.Ściągnij program :arrow: http://www.programosy.pl/program,univer … actor.html

Zainstaluj go a później otwórz.Stwórz pusty folder na pulpicie.Wskaż mu instalkę sterowników i wybierz folder docelowy wypakowywania ten pusty folder który stworzyłeś.Teraz folder będzie posiadał wszystkie potrzebne sterowniki.

Następnie prawy klik myszy na ikonę mój komputer :arrow: właściwości :arrow: sprzęt :arrow: menadżer urządzeń

znajdź tam swoją kamerkę,kliknij na nią prawym przyciskiem i wybierz aktualizuj sterownik.Następnie “nie,nie tym razem” :arrow: zaawansowane :arrow: zaznacz ptaszek pod “uwzględnij tę lokalizację w poszukiwaniu” i wybierz ten nowo stworzony folder,w którym znajdują się sterowniki,zainstalują się automatycznie.

Cyba91 , twój sposób nie działa.

Romi , oczywiście, że tak. Kamerka działała już na tym komputerze kiedyś, przed formatem.

hevet , podłączyłem, żeby sprawdzić czy wykrywa. Potem odłączyłem i rozpocząłem instalacje.