Problem z instalcją QuickTime

Problem niby banalny ale ani nie mogę zainstalować nowego quicktime’a ani starego odinstalować , utknąłem :/, jako ze mam ipoda a Itunes nie działa bez Quicktime’u nie mogę dodać muzy na Ipoda ani osunąć starej, jest w kropce.

komunikat który wyskakuje podczas instalacji.

95722669.th.jpg

Witam,

Czy instalując/deinstalując program jesteś zalogowany jako Jacek? Jeżeli logujesz się na inne konto, to możesz nie mieć uprawnień do tego zasobu. Spróbuj wyszukać w systemie pliku QuickTime.msi jeżeli plik zostanie znaleziony, to wskaż folder w którym się znajduje.

Tja. jestem zalogowany jako “Jacek” a pliku ego nie ma na moim kompie w tym cały ból.

Starsza wersja która nie chce się odinstalować to QT 7.62.14.0

Kilka pytań, które ułatwią rozwiązanie problemu:

  1. Jakiego typu jest błąd przy próbie odinstalowania QT, czy może jest taki sam jak w przypadku instalacji?

  2. Czy podczas instalacji masz prawa Administratora?

  3. Czy instalujesz najnowszy soft przy pomocy Update czy może bezpośrednio go ściągasz ze strony producenta?

  4. Domyślam się, że używasz Windows XP czy posiadasz najnowsze aktualizacje?

powiem tak QuickTime na moim kompie de facto jest odinstalowany, zostały jakieś błędy tylko,i wpis w “dodaj/usuń” programy, na pewno mam uprawnienia administratora, soft instaluje z instalki w języku polskim ze strony apple.pl, przy odinstalowywaniu wyskakuje ten sam błąd, mój Windows XP ma najnowsze aktualizacje

Wygląda na to, że stara wersja nie została do końca odinstalowana, dlatego spróbuj użyć programu Windows Installer CleanUp Utility i za jego pomocą usuń instalację QuickTime, a następnie zainstaluj nowszą wersję QT.

Wielkie dzięki ten program bezproblemowo wy-eksterminował QuickTime’a a raczej to co po nim zostało i nowy QuickTime już śmiga , iTunes także :slight_smile: