Problem z instalcją WINDOWS XP

Krótki opis problemu:

Wczoraj komputer zaczął mi się samoczynnie restartować co 10-15 min. Po sprawdzeniu kompa wieloma programami do wykrywawania różnych zagrożeń problem nie ustąpił więc postanowiłem od nowa zaisntalować Windowsa XP Professional.

1 Sfromatowałem Dysk C: (Formatowanie Pełne NTFS)

2 Instalator zaczął kopiować niezbędne pliki do rozpoczęcia instalcji WIndowsa

*do tego momentu wszystko bylo ok

  1. W momencie kiedy powinno pojawić się właściwe okno instalacji systemu wyskoczył ten błąd

24032.jpeg

* po ponownym uruchomieniu kompa błąd ten już nie wyskakiwał tylko w momencie kiedy miało się pojawić właściwe okno instalcji następował restart.

Mój komp:

God RAM 1GB DDR

AMD Athlon 4000+ GHZ

Ati 9600 256 MB

Maxtor 320 GB

Zasilacz w kompie 600 WAt

Różne osoby różnie radziły - że to jest uszkodzony dysk twardy, że kośći RAM ale to są tacy sami laicy jak JA :smiley:

Proszę o wszelką radę i pomoc. ![-o<

Wygląda to faktycznie na problem z dyskiem.

Dla pewności przeleć RAM Memtestem z płyty bootowalnej.:mrgreen:

Jeśli masz windę bez service pack-a to przy dysku 320 GB może go nie rozpoznawać - spróbuj instalację na małej partycji np. 10 GB - łatwiej zrobić obraz partycji systemowej na 1 płycie DVD.

Po instalacji wrzuć SP2 i utwórz pozostałe partycje.

Program Files i Documents and settings przerzuć na drugą partycję.:mrgreen:

Mam Windowsa XP SP2. a więc widzi cały Dysk Twardy :slight_smile:

Czekam na dalsze sugestie i rady za które z góry dzięks.

Witam

Miałem podobną sytuację i u mnie pomogła wymiana RAM-u.

Dodam jeszcze, ze stary testowałem programem Memtest i wynik wychodził pozytywny ale mimo to wymieniłem i komputer chodzi.

Powodzenia

ja miałem kiedyś taki sam problem tylko ze juz mam nowego kompa i juz jest OK

ale jakis informatyk po sprawdzeniu tego zepsutego kompa stwierdział ze problem jest spowodowany przez uszkodzoną kostkę Biosu na płycie głównej

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy