Problem z instalowaniem i sciaganiem plików

(Kacperz1) #1

Od dawna mam problem ale dopiero teraz zgłaszam sie z nim na forum. Mianowicie często gdy ściągam z internetu pliki o dużej wielkości (np. 200 mb) i nie tylko, to przy próbie instalacji pisze installer corrupted, bad cab, crc error itd. Problem zdazal sie tez ostatnio z instalowaniem z plyt. Ten problem pojawia sie często.

Kupiłem nowy dysk,

zmieniłem taśmę z nadzieje ze po tym problem ustanie ale sie myliłem. Nie mam wirusa poniewaz formatowalem dysk.

Sprzetu nie mam podkreconego,

a bios jest w oryginalnej formie.

Pamiec sprawdzona memtestem i zero bledow.

(Krzysieek88) #2

Jak ściągasz większe pliki to ściągaj je przez akcelerator pobierania plików. Wtedy unikniesz przynajmniej części błędów. No chyba że wadliwy plik jest umieszczony na serwerze to już nic na to nie poradzisz. Akceleratory znajdziesz tutaj : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=20

(Kacperz1) #3

nie, to cos innego. z plyt tez mi nie idzie zainstalowac a wiem na pewno ze zrodlo jest dobre.

(Krzysieek88) #4

Nie chodzi o to że zródło jest dobre, tylko że podczas ściągania możesz po prostu utracić jakąś część pliku i przy rozpakowywaniu już suma kontrolna (CRC) wywali błąd.

(Kacperz1) #5

To co mi sie zdaza teraz to kiedys tego nie bylo wiec... ja mowie tez ze nie moge zainstalowac z plyty chociaz wiem ze na plycie dane sa 100 % dobre.

(system) #6

bycmoze dysk twardy masz uszkodzony... albo to jakis problem z systemem plikow

(klopas) #7

zrób defragmentacje jeśli będzie duzo bad sektorów to znaczy że chyba se nie pościągasz

(Kacperz1) #8

Jezeli bedzie duzo bad sectorow to znaczy ze dysk zepsuty? Bo zakupilem se nowy i na nowym i na starym to samo jest.

EDIT:

Defragmentowalem i nie bylo zadntch bledow procz takich ze nie moze przeniesc pliku. Prawda bo go uzywalem. Korzystalem z torrent'a.

EDIT2:

Przy probie wypakowania duzych plikow w formacie rar czesto pojawialy sie bledy crc.

(Asterisk) #9

kacperz1

Temat przywrócony po wyjaśnieniu sprawy na PW.

Na przyszłość proszę podawać dokładniejsze informacje,

że w tym wypadku chodziło o Linuksa

(Kacperz1) #10

Podsumujmy:

Czeste problemy przy probie instalowania. CRC. Corrupt Installer itd.

Problem przy sciaganiu plikow z internetu a takze przy probie instalacji z dvd.

Kupilem nowy dysk i nie pomoglo.

Zmiena zwrotek na dysku nie pomogla.

Wymienialem tasme, tez nie pomoglo.

Nie mam wirusa.

Formaty nie pomogly.

Nie mam podkreconego sprzetu.

To raczej nie wina karty sieciowej bo jak juz pisalem problem mam tez z instalacjami z HDD i DVD.

Ustawienia Biosu przywracane, oryginalne.

RAM przeskanowany mem testem i zero bledow.

Defragmentacja nie pomogla.

Prosze bardzo, pomocy!