Problem z instalowaniem programów na xp

(Whiteangel11) #1

Witam

Tydzień temu zainstalowałem na nowo windowsa xp. Sformatowałem wszystkie dyski i partycje. Zainstalowałem service packa 2. Mam zainstalowanego avasta i firewall w ruterze. Mój problem polega na tym, że nie moge niczego zainstalować, Jak ściągam jakąś instalke to potem nie mogę jej uruchomić. Avast ciągle wykrywa jakiegoś trojana w katalogu system32. Ktoś wie jak usunąć mój problem? Dodam że w 2 dni po instalacji systemu Outlook express odmówił posłuszeństwa bo nie mógł znaleźć jakiegos pliku.

(Lasinski Jacek) #2

bartekg , przyczynę problemu znasz, pozwól Avastowi usunąć ustrojstwo lub spróbuj zainstalować jakiś inny antywirus np. KAV 7, jak to nie da skutku to spróbuj w trybie awaryjnym zrobić to samo.

(Grzech U007) #3

Jak otwierasz instalkę danego programu to pokazuje się jakiś błąd? System oryginalny? Instalacja przebiegła bez błędów? Co dokładnie pokazuje avast? Powiedzenie jakiś, jakąś niewiele mi mówi...

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Może warto odwiedzić dział Bezpieczeństwo, poczytać i wkleić loga.

(Whiteangel11) #5

Gdy klikam zeby avast usunął, dodał do kwarantanny on pisze, że jest odmowa dostępu.

Przykładowe infekcje:

D:/windows/system32/ssqrr.dll

D:/windows/system32/pmkhh.dll

D:/windows/system32/mljjk.dll

D:/windows/system32/gebyy.dll

Wszystkie z nich zarażone są wirusem WIN32:Trat BHO [Trj]

Loga nie dam bo nie moge zainstalować programu. Przed chwila zauważyłem że usunął mi sie kalkulator i paint.

(Lasinski Jacek) #6

bartekg , a próbowałeś w trybie awaryjnym, zainstalować jakiś inny antywirus?

(Whiteangel11) #7

Nie próbowałem, a jaki polecasz z darmowych? Ogólnie wydaje mi sie to dziwnie. Przy próbie instalacji czegoś z instalki nie wyskakuje żaden błąd, tylko nic sie nie pojawia.

(Lasinski Jacek) #8

bartekg , polecę Ci KAV 7 nie jest darmowy ale masz wersję trial na 30 dni.

(Whiteangel11) #9

Jestem teraz w trybie awaryjnym, ale nie moge zainstalować antywirusa. Co robić?

(Patrollooss) #10

A usunąłeś Avasta?

Te pliki które podałeś wyglądają na podejrzane.

(Whiteangel11) #11

Nie, avasta nie usunąłem. Co radzisz?

(Cesc 93pl) #12

Ciężka sprawa. Jak udałoby Ci się usunąć Avasta! to radziłbym Ci zakup jakiegoś płatnego antywirusa np. Nortona 2008.

(Whiteangel11) #13

ale nie moge nic zainstalować.

(Lasinski Jacek) #14

bartekg , jeżeli masz dwa komputery w domu, to proponuję taki zabieg. Odpalenie na zawirusowanym komputerze jakiegoś Linuxa z CD przekopiuj na inny komputer ważne dla Ciebie pliki, np tworząc na drugiej maszynie serwer ftp. i sformatuj dysk z Windowsem zainstaluj jeszcze raz, ale pobierz jakiś dobry AV, żeby potem nie mieć takiej samej sytuacji.