Problem z instalowaniem programów na xp

Witam

Tydzień temu zainstalowałem na nowo windowsa xp. Sformatowałem wszystkie dyski i partycje. Zainstalowałem service packa 2. Mam zainstalowanego avasta i firewall w ruterze. Mój problem polega na tym, że nie moge niczego zainstalować, Jak ściągam jakąś instalke to potem nie mogę jej uruchomić. Avast ciągle wykrywa jakiegoś trojana w katalogu system32. Ktoś wie jak usunąć mój problem? Dodam że w 2 dni po instalacji systemu Outlook express odmówił posłuszeństwa bo nie mógł znaleźć jakiegos pliku.

bartekg , przyczynę problemu znasz, pozwól Avastowi usunąć ustrojstwo lub spróbuj zainstalować jakiś inny antywirus np. KAV 7, jak to nie da skutku to spróbuj w trybie awaryjnym zrobić to samo.

Jak otwierasz instalkę danego programu to pokazuje się jakiś błąd? System oryginalny? Instalacja przebiegła bez błędów? Co dokładnie pokazuje avast? Powiedzenie jakiś, jakąś niewiele mi mówi…

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Może warto odwiedzić dział Bezpieczeństwo, poczytać i wkleić loga.

Gdy klikam zeby avast usunął, dodał do kwarantanny on pisze, że jest odmowa dostępu.

Przykładowe infekcje:

D:/windows/system32/ssqrr.dll

D:/windows/system32/pmkhh.dll

D:/windows/system32/mljjk.dll

D:/windows/system32/gebyy.dll

Wszystkie z nich zarażone są wirusem WIN32:Trat BHO [Trj]

Loga nie dam bo nie moge zainstalować programu. Przed chwila zauważyłem że usunął mi sie kalkulator i paint.

bartekg , a próbowałeś w trybie awaryjnym, zainstalować jakiś inny antywirus?

Nie próbowałem, a jaki polecasz z darmowych? Ogólnie wydaje mi sie to dziwnie. Przy próbie instalacji czegoś z instalki nie wyskakuje żaden błąd, tylko nic sie nie pojawia.

bartekg , polecę Ci KAV 7 nie jest darmowy ale masz wersję trial na 30 dni.

Jestem teraz w trybie awaryjnym, ale nie moge zainstalować antywirusa. Co robić?

A usunąłeś Avasta?

Te pliki które podałeś wyglądają na podejrzane.

Nie, avasta nie usunąłem. Co radzisz?

Ciężka sprawa. Jak udałoby Ci się usunąć Avasta! to radziłbym Ci zakup jakiegoś płatnego antywirusa np. Nortona 2008.

ale nie moge nic zainstalować.

bartekg , jeżeli masz dwa komputery w domu, to proponuję taki zabieg. Odpalenie na zawirusowanym komputerze jakiegoś Linuxa z CD przekopiuj na inny komputer ważne dla Ciebie pliki, np tworząc na drugiej maszynie serwer ftp. i sformatuj dysk z Windowsem zainstaluj jeszcze raz, ale pobierz jakiś dobry AV, żeby potem nie mieć takiej samej sytuacji.