Problem z instlacją systemu-wadliwy sprzęt?

Witam. Mój znajomy ma poważny problem. Nie może zainstalować sobie systemu. Instalator XP wiesza się przy ładowaniu plików(Windows Execute), Vista i Win7 pokazują błędy że nie ma jakiś plików, za każdym razem innych. Jedynym systemem który udało się zainstalować to 98, ale nie mogę do nich znaleźć sterowników do prawidłowego działania. W komputerze został już wymieniony dysk twardy. Pamięć RAM była testowana i nie wykazała żadnych błędów. Karta graficzna 100% sprawna. Nagrywarki sprawne. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia MOBO i CPU, ponieważ kolega ma AMD a ja Intel’a. Czy płyta główna lub procesor może powodować problemy z tą instalacją???

Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam.

Wszystko możliwe, ale bardziej wygląda to na pamięć lub komp kręcony.

Konserwacja kompa, sprawdzenie pamięci memtest86 i dysku narzędziem producenta, wymień taśmy sygnałowe i dysku i napędów.

Na początek zrób tak, sprawdź całe podłączenie i ustawienie sprzętu i inne, dysk ma być sam na taśmie - dysk ATA, później odłącz kompa od zasilania 230 V i wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw tylko co trzeba, wszystko na standard i zapisz bios Save. Z dysku obowiązkowo usuń wszystkie partycje, ma być jak nowy, załóż i sformatuj instalatorem z systemu.

Możliwe, że coś z napędem CD/DVD, jak są dwa zostaw wpięty tylko jeden na pewno sprawny.

Metoda prób i błędów.