Problem z Intel HD Graphics

Witam. Miałem dzisiaj sytuację iż gry takie jak cs 1.6 oraz lol nie chciały mi odpalić, więc odinstalowałem sterowniki do mojej zintegrowanej karty graficznej i chciałem ponownie je zainstalować, ale cóż wszystkie sterowniki jakie pobrałem i były dostępne dla tego modelu to po instalacji wyskakiwało że nie spełniam minimalnych wymagań albo program nie mógł zainstalować co najmniej jednego sterownika urządzeń. Próbowałem już prawie chyba wszystkiego, nie pomógł nawet Intel® Driver Update Utility. Na dodatek nie wykrywa mi w żadnym programie ani w biosie tej integry, zamiast tego pojawiła się podstawowa karta graficzna microsoft. Chyba mocno namieszałem/zepsułem. Ma ktoś jakieś pomysły?

Mój procek to Intel Pentium CPU B960

Laptop Lenovo B570e

Windows 10 Home 64bit

Zintegrowane karty nadal nie nadają się do grania (a zwłaszcza ta). Jeśli już, najlepiej abyś pilnował temperatur i natychmiastowo wyłączył laptopa kiedy zaczniesz zauważać rozmycie/brak ostrości.

 

Jaką wersję sterownika próbowałeś zainstalować? Sprawdź czy instalują się 8.* i starsze.

Dziwne rzeczy wygadujesz, na moim eeePC asus’a który 2 minuty uruchamia przeglądarkę to CS 1.6 działa w 100FPS.

 

W każdym razie, jest opcja aby Win10 zresetować do ustawień fabrycznych bez utraty danych (partycja na której był windows oczywiście jest czyszczona) Zrobisz to w: Ustawienia–>Aktualizacja i zabezpieczenia–>Odzyskiwanie–>Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego

 

Robisz to na własną odpowiedzialność :]

Istnieje możliwość, że Windows sam znajdzie i zainstaluje sterowniki z Windows Update. W menadżerze urządzeń kliknij “aktualizuj sterownik”, wybierz opcję automatyczną.