Problem z internetem bezprzewodowym


(Farmerkakoko) #1

Witam

Po sformatowaniu z XP do Win7(które przebiegło bez jakichkolwiek błędów) mój komputer w ogóle nie odnajduje sieci bezprzewodowych(w okolicy są przynajmniej 3, razem z tą w moim domu). Posiadam router przy jednym komputerze, w którym wszystko pięknie działa, do tego 2 laptopy z internetem bezprzewodowym, w których też wszystko jest ok. Przed formatowaniem, na moim komputerze też wszystko działało. Menadżer urządzeń pokazuje 2 karty sieciowe:

Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Giggabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

Karty na pewno są włączone, uruchomiona jest także auto konfiguracja sieci bezprzewodowych. Sterowniki są zainstalowane.

Przy komputerze mam też taką antenkę, może to o nią chodzi?

Pamiętam, że wcześniej był jakiś program AirLive, ale po formatowaniu wszystko zostało utracone.

Moja siostra też ma Win7, i u niej to zupełnie inaczej wygląda- posiada połączenie sieci bezprzewodowej, a u mnie nawet nie ma takiej opcji przy konfiguracji nowego połączenia.

Męczę się z tym już kilka dni, praktycznie wszystkie rozwiązania znalezione w internecie nie działają.

Proszę, pomóżcie


(Tomek16) #2

Spróbuj zainstalować ponownie sterowniki do kart


(system) #3

Twój komputer ma dwie (po co?) karty sieciowe przewodowe Ethernet, a nie ma karty bezprzewodowej. Przynajmniej tak wynika z tego, co widzisz w Menadżerze Urządzeń.

System Windows 7 w ogóle nie widzi Twojej karty bezprzewodowej, czyli nie ma odpowiednich sterowników do karty WiFi dla tego systemu, lub ta karta nie jest włączona.


(PaPuX) #4

Włącz kartę bezprzewodową aby odnajdywać sieci.

Jeśli karta jest włączona zainstaluj sterowniki aby zaczeła być rozpoznawana i aktywna.


(Agatonster) #5

Beati ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.