Problem z internetem bezprzewodowym

Witam

Po sformatowaniu z XP do Win7(które przebiegło bez jakichkolwiek błędów) mój komputer w ogóle nie odnajduje sieci bezprzewodowych(w okolicy są przynajmniej 3, razem z tą w moim domu). Posiadam router przy jednym komputerze, w którym wszystko pięknie działa, do tego 2 laptopy z internetem bezprzewodowym, w których też wszystko jest ok. Przed formatowaniem, na moim komputerze też wszystko działało. Menadżer urządzeń pokazuje 2 karty sieciowe:

Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Giggabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

Karty na pewno są włączone, uruchomiona jest także auto konfiguracja sieci bezprzewodowych. Sterowniki są zainstalowane.

Przy komputerze mam też taką antenkę, może to o nią chodzi?

Pamiętam, że wcześniej był jakiś program AirLive, ale po formatowaniu wszystko zostało utracone.

Moja siostra też ma Win7, i u niej to zupełnie inaczej wygląda- posiada połączenie sieci bezprzewodowej, a u mnie nawet nie ma takiej opcji przy konfiguracji nowego połączenia.

Męczę się z tym już kilka dni, praktycznie wszystkie rozwiązania znalezione w internecie nie działają.

Proszę, pomóżcie

Spróbuj zainstalować ponownie sterowniki do kart

Twój komputer ma dwie (po co?) karty sieciowe przewodowe Ethernet, a nie ma karty bezprzewodowej. Przynajmniej tak wynika z tego, co widzisz w Menadżerze Urządzeń.

System Windows 7 w ogóle nie widzi Twojej karty bezprzewodowej, czyli nie ma odpowiednich sterowników do karty WiFi dla tego systemu, lub ta karta nie jest włączona.

Włącz kartę bezprzewodową aby odnajdywać sieci.

Jeśli karta jest włączona zainstaluj sterowniki aby zaczeła być rozpoznawana i aktywna.

Beati ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.