Problem z internetem - Mandirva 2007

Mam problem z internetem w Linux Mandriva 2007. Kartę sieciową (posiadam Planet WL-8305) zainstalowałem przy użycie ndiswrapper. Sieci już znajduje, także chyba nie ma problemu. Moja sieć ma szyfrowanie. Przy konfiguracji sieci wpisałem klucz i zaznaczyłem Otwarte szyfrowanie (czy jakoś tak, nie pamiętam, ale chodzi, że zaznaczyłem otwarte). Przy sterowniku na Windows musze zaznaczyć Shared Authentication. Próbowałem też dawać zamknięte i jakieś WPA. Problem polega na tym, że chyba rozłacza mnie. Jak włanczam przeglądarke internetową (ma tam linux wbudowaną) to pisze cały czas “Ustalanie adresu serwera” i na tym stoi. Wszystkie informacje ustawiłem (IP, Maski, DNS, Szyfrowanie itp.), sieci znajduje inne. Tylko jest jakiś problem :(. Myślałem, że może coś z tym szyfrowaniem, ale nie wiem. Może mieliście taki problem? Co zrobiłem źle?

Mialem podobny problem w Fedorze. Glupie rozwiazanie polegalo na tym, ze podczas laczenia z AP szedlem do networku (tzn. Administracja->Network) robilem save i zaczynalo dzialac.

Tzn. gdzie? Ja w menu nie mam żadnej administracji :confused:

W jaki sposob konfigurujesz karte? J

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 14:03

Masz jakis interface do konfiguracji karty?