Problem z internetem mimo połączenia z wifi

Jestem posiadaczem laptopa MSI cx640, od jakiegoś czasu mam problemy z internetem, mianowicie podłączam się do sieci (testowane na kilku sieciach i routerach) i nawet jak mam internet to po jakimś czasie przestaje działać połączenie z routerem czy to po wifi czy po kablu nie wykazuje żadnych błędów (do eduroama w ogóle się nie chce połączyć na uczelni), błąd występował na windows7 i obecnie na windows 8 jest identycznie sterowniki wszystkie od sieci odinstalowywałem i nic nie pomagało, obecnie zastanawiam się nad oddaniem laptopa na gwarancje czy to dobry pomysł czy jest inna opcja aby to naprawić?

Może jakaś funkcja w oszczędzaniu energii zamyka połączenia po jakimś czasie, to mi tylko przychodzi do głowy.

próbowałem mam ustawiona maksymalna wydajność i nie pomogło;/

Popatrz konfiguracje sterownika karty sieciowej, może początkowo ma określony czas i po upływie odnawia adres IP.

Ewentualnie, również w konfiguracji sterownika, ustawienie limitu danych na połączenie, aczkolwiek w to akurat wątpie, ale możesz mimo wszystko sprawdzić :slight_smile:

ale patrzeć n a która sieciowa od wifi czy ethernet? na kablu i wifi to samo wystepuje