Problem z Internetem na laptopie gdy łącze jest dobre

Witam.

Otóż od wczoraj nie działa mi internet na laptopie.

Komputer jest podłączony do routera po przez kabel sieciowy ,a laptop ciągnie internet po przez Wifi…Na komputerze net śmiga jak trzeba. Gdy odpalam komputer wszystko fajnie pisze że Łączność Neta-Znakomita/B.Dobra a gdy włączam przeglądarke to żadna strona mi się nie wyświetla po czym pojawia się komunikat:

Ograniczenie lub brak łączności.

Możesz nie mieć dostępu do internetu lub niektórych zasobów sieciowych.Ten problem wystąpił ,ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera.

Gdy wciskam przycisk NAPRAW pojawia się to:

Jeśli kliknięcie przycisku Napraw nie przywraca łączności może istnieć problem z siecią ,a nie z tym komputeremn. Skontaktuj się z osobą zarzodzającą siecią.

Typ Adresu:Nieprawidłowy Adres IP

Help!

Zresetuj kartę sieciową wifi, ewentualnie wyłącz router z zasilania i włącza z powrotem.

Też mi się wydaje ze to Wifi. Ale jak to zresetować?

Wyłączenie routera nic nie daje.

Chociażby z poziomu menedżera urządzeń.

Znalazłem ale nie ma nic związane z Wifi…

Wciskasz klawisze Windows+R, wpisujesz devmgmt.msc , zatwierdzasz Enterem. Do menedżera można również dostać się przez panel sterowania, ale sposób różni się zależnie od systemu operacyjnego. Rozwijasz Karty sieciowe, wybierasz kartę od sieci bezprzewodowej (powinna mieć w nazwie 802.11, Wireless albo Wi-Fi - lub inne oznaczenie sieci bezprzewodowej). Z prawego klawisza wyłącz, następnie włącz.

Albo po prostu zrestartuj komputer - powyższy sposób jest szybszy.