Problem z internetem na Viście

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mój problem polega na tym iż mam internet osiedlowy i dwa komputery, jeden zwykły stacjonarny a drugi laptop. Na stacjonarnym jest windows XP a na laptopie Vista. Wcześniej na laptopie był XP-ek i internet chodził bez zarzutów oczywiście po sklonowaniu adresu MAC a kiedy zainstalowałem Viste i również sklonowałem MAC internet wogóle nie chce ruszyć, pisze “Sieć niezidentyfikowana (Sieć publiczna)” “Dostep Tylko lokalne” aha komputery połączone sa ze sobą przez router “Pentagram NEST 8p” Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Z XP’eka spisz sobie wszystkie IP, DNS i wpisz je w Viście.

Teraz pisze “System Windows wykrył konflikt adresów IP inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer. jeśli problem nie zostanie rozwiązany, na tym komputerze mogą wystąpić trudności w nawiązywaniu łączności sieciowej. Jeśli adres IP tego komputera został przypisany ręcznie, przypisz do tego komputera inny adres IP.” A po za tym kiedy wpisałem w wiersz poleceń na Viście ipconfig/all to adres fizyczny karty jest inny niż ten który jest w XP chociaż przepisywałem go na Viste.

To zmień ten adres Ip na np. YYY.YY.YYY.YYx , gdzie Y to ten adres, co wpisałeś w Viście, a x wpisz kolejną liczbę, np. jak x to 5 to wpisz 6.

Ciężka sprawa bo moje ostatnie cyfry IP to 48 i pisze ze można tylko 255 więc tak wpisałem, Może tak być ??. a po za tym teraz wyświetla się “Sieć (Sieć publiczna)” “Dostęp Tylko lokalne” ale do internetu w dalszym ciągu nie mam dostępu :frowning:

Problem rozwiązany :slight_smile: w Viście nie da się zmienić adresu MAC we właściwościach karty sieciowej, to znaczy da się ale nie we wszystkich, przynajmniej tyle wyczytałem na innych stronach. A więc pobrałem program “SIW” i po kłopocie :slight_smile: Pozdro :wink: