Problem z internetem na win7

(Marzenaa2312) #1

Witam

Mam problem. Kilka dni temu zakupiłam nowy komputer dell inspire n5110 z win7 i internet na nim mi o wiele wolniej chodzi. Gdy podłącze kabel z internetu do starego laptopa z winXP to jest kilka, kilkanaście razy szybszy. Internet z tego co pamiętam powinien mieć szybkość 2mb/s. Podobno wina leży w win7, a nie w samym komputerze? Mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziekuje i ostrzegam że nie znam sie na komputerach:-P

(system) #2

Na obu laptopach wykonaj to: http://www.speedtest.net/ wybierając na mapie Warszawę i podaj tutaj wyniki.

(Marzenaa2312) #3

Zrobiłam ten test na starym laptopie wyszło:

ping 37ms

predkosc pobierania 2,11Mb/s

predkosc wysyłania 0,13Mb/s

Próbowałam to samo zrobic na nowym komputerze, tylko ze jak otworzyłam ta strone to pisało ze musze zainstalowac flashplayer. Nie dosc ze sciągało sie to wiecznie, bo ten internet taki wolny to w koncu sie nie udało i już nie mam sił do tego, bo bym musiała nad tym siedzec cały dzien:( ale otworzyłam inna strone speedtest.net.pl i tam wyszło

download Speed 16Kbps

Upload Speed 36Kbps, mam nadzieje ze to też pomoże:)

I co mam z tym zrobić zeby szybkośc na tych komputerach była taka sama?:frowning:

-- Dodane 29.10.2011 (So) 11:44 --

Pomoże ktoś?:frowning: prosze;)

(Lechoslawgmer) #4

piszesz że nowy komputer - a nie ciągnie on czasami aktualizacji win 7 w tle ?

mam pytanko - internet masz przez modem ? jak tak jaki ?

(ra-v) #5

W zwykłym Menadżerze Zadań Windows sprawdzisz czy nie pobiera Ci czegoś w tle.

(Marzenaa2312) #6

Problem rozwiązany:) i nic nie pobierał w tle, żadnych aktualizacji;]

(ra-v) #7

Pozera nas ciekawość....

(Izysul) #8

gohika ,

Hejka, ja też mam tego samego della co ty i to samor problemy z internetem, raz jest raz go nie ma.

Co zrobiłeś/zrobiłaś żeby rozwiązac ten problem, bo już lapka mam od 2 tygodni i ciągle problemy z tym netem, szukam sprawdzam, w wierszu polecen.

Pozdrawiam

ks

gohika , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038