Problem z internetem, nie otwierają sie strony

(Imp6) #1

W pomieszczeniu mam kilka komputerów. Wszystkie są podłączone do Internetu w ten sam sposób (łącze stałe). Windows XP i Panda (legalne). We wszystkich komputerach pokazuje, że jest podłączenie 100Mb/s, a strony się nie otwierają ani w IE 7, ani w mozilli. Nie wiem, czy któraś aktualizacja windowsa to spowodowała, czy coś inne. Natomiast Panda aktualizuje się co parę dni, czyli, jakby ten Internet był tylko co jakis czas. Internet to neostrada, działa przez router (ale w innym pomieszczeniu od tego samego routera nic się nie dzieje, działa poprawnie). Jak wpisuję ping, to pojawia się okienko na chwilę i znika zaraz.Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc !

(Grzegorz Ch) #2

start->uruchom wpisz cmd, jak się pojawi okno wiersza poleceń to dopiero wpisz ping najpierw do bramy a potem w internet.

(Imp6) #3

Dzięki, uruchomiłam okno i wpisałam ping, ale co dalej? Muszę coś tam zmienić?

(Grzegorz Ch) #4

ale jaki wyniki po próbach pingnięcia do bramy a potem w internet (najpierw na IP np. ping 212.77.100.101, a potem na domenę)?

(Adam Bialek) #5

Na każdym z komputerów trzeba indywidualnie ustawić MTU. Więcej na stronie: http://www.agavk.p9.pl/strony/inter_mtu.php

(Imp6) #6

A jeszcze dodam, że pomimo ustawionej strony startowej, po włączeniu IE wyświetla się strona microsoftu ( tzn. wyświetlała, jak działało).

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 9:19

Jak wpisałam ping, to wyszło, że host jest nieosiągalny dla żadnej strony, bo próbowałam kilka :frowning: