Problem z internetem/Nowo zakupiony komp

(Mistrzopawel1234) #1

Witam jak w temacie mam problem z komputerem, a dokladniej z internetem. W czym problem? Tak wiec zakupilem ostatnio nowy(uzywany) komputer gdyz stary mi sie spsul a ja potrzebowalem nowy lecz kupilem uzywany, wszystko sprawnie dziala, teraz pisze na nim ten temat lecz internet czerpe z telefonu :). Problem jest taki ze nawet jak jest podlaczony kablel z routera do tego komputera to nie zostaje wykryty i poprostu nie dziala, probowalem resetowac router, komputer, wyjmowalem kable i wsadzalem jeszcze raz itp... Lecz dalej nie dziala ! :frowning: prosze was o pomoc w tej sprawie. Z gory dziekuje :slight_smile:

Chyba w dobrym dziale jest ten temat xD jak nie prosze o przeniesienie we wlasciwy albo o danie sygnalu to napisze w dobrym dziale :).

(Xanthia) #2

Karta sieciowa jest włączona w Biosie? Zainstalowałeś wszystkie sterowniki do płyty głównej?

(Mistrzopawel1234) #3

niewiem wlasnie czy jest wlaczona, jak mozna to sprawdzic ? Slabo sie znam na komputerach hah :smiley:

(Agatonster) #4

pawciopawciowski ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(SilberPunkt) #5

Zacznijmy od tego czy jest połączenie pomiędzy routerem a kartą sieciową. Jeśli karta sieciowa w komputerze jest sprawna i gniazdo w routerze do którego wpinasz kabel sieciowy też jest sprawne to muszą palić się odpowiednie kontrolki - na pewno masz taką na routerze - musi palić się ta odpowiadająca gniazdu w które wpiąłeś kabel. Na karcie sieciowej nie musi być kontrolki ale bardzo często taka kontrolka znajduje się w samym gnieździe karty sieciowej. Jeśli się pali - masz połączenie pomiędzy routerem a sieciówką. Jeśli się nic nie pali to masz spaloną sieciówkę, spalone gniazdo w routerze albo źle zrobiony/uszkodzony kabel. Router łatwo sprawdzić wpinając kabel w inne gniazdo. kabel możesz sprawdzić na innym kompie. Jeśli oba powyższe są sprawne a mimo to nic się nie pali to masz spaloną sieciówkę i będziesz musiał dokupić jakąś (na PCI albo USB).

:roll:

(SnykeShadow) #6

Przez kabel ethernetowy próbowałeś uruchomić Internet?