Problem z internetem osiedlowym

Korzystam z internetu osiedlowego. Na codzień siedze na komputerze stacjonarnym. Chciałbym móc korzystać też z internetu na laptopie. Kiedy podłączam go do laptopa, to widac połączenie, ale stronki sie nie ładuja w ogóle. Czy tu chodzi o to, że laptop i kompurer mają inny adres fizyczny? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Najprawdopodobniej koleś , który trzyma pieczę nad Waszą siecią ma na sztywno powpisywane adresy MAC Waszych kart sieciowych . Zagadaj z nim aby wprowadził jeszcze jeden adres karty sieciowej którą masz w lapku . Pzdr .

Prawdopodobnie tak, operator przypisał ci połączenie do adresu MAC komputera stacjonarnego.

Możesz zmienić w laptopie adres MAC na taki jak komputera stacjonarnego i powinno działać.

Prawdopodobnie, to dosyć częste zabezpieczenie w osiedlówkach. Możesz zagadać do admina albo… istnieją programy do zasłaniania adresu MAC. Wstaw w laptopie adres karty sieciowej ze stacjonarnego i powinno działać.

a jak mam to zrobić? adres fizyczny mam juz zapisany ze stacjonarnego

Najlepiej kup najtańszy router, sklonuj adres MAC z komputera stacjonarnego i tyle. Przy okazji dobrze byłoby zajrzeć do umowy z dostawcą i sprawdzić, czy nie zakazuje on rozdzielenia sieci. Pamiętam, że w pierwszej umowie z 2005 roku mój dostawca wymagał dopłaty za możliwość używania routera.

ale ja nie chce routera. chce podłączyc kabel do laptopa… mam wystarczająco długi kabel… wiec ktos mi podpowie jak zmienic ten adres fizyczny na lapku?

Tu masz opisane jak to zrobić na XP

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/zm … su_mac.htm

ok. dałem sobie rade :slight_smile: działa jak należy :slight_smile: