Problem z internetem po instalacji

Zainstalowałem xubuntu 6.06 z małymi problemami i po instlacji wpisuje adres ip itp. i internet niedziała! Niewiem dlaczego tak sie stało, pierwszy raz instalowałem linuxa jako jedyny system i tylko tym razem mam taki problem. Wcześniej kiedy instalowałem razem z windowsem nie miałem takiego problemu.

meh a przez co sie laczysz ? kabel lan ? modem ? wifi ?

Jest to sieć Lan ale kiedy instalowałem razem z windowsem nie było tego problemu

hmmm probowales odlaczac kabel podczas pracy PC i wlaczyc go ponownie? hmm no chyba ze nie masz ustawionego DHCP na pobieranie automatyczne >_> musisz sprawdzic

Z kablem próbowałem i ustawień automatycznych DHCP też niemam, wszystko było wpisywane ręcznie, bo mam statyczny adres ip

Zrob tak:

Wybierz DHCP i tam wpisz ip LB czyli 192.168.1.1 i po resecie powinno być.

Zawsze możesz ręcznie edytować dhcpd.

Niechcem znowu na darmo sformatować dysku więc spróbowałem zainstalować sieć podczas instalacji. Wpisuje wszystkie potrzebne opcje aż dochodze do bramy sieciowej wpisuje ją naciskam enter i wyskakuje. Brama sieciowa jest nieosiągalna. O co tu chodzi napewno wszystko dobrze wpisałem.

A może problem nie leży po stronie systemu, tylko sieci?? Może brama sieciowa coś szwankuje??

Może edycja pliku

/etc/network/interfaces

TU masz jak to zrobić w Debianie.

Ale ja mam Xubuntu, a pozatym internet niedziała tylko na linuxie

On ma Xubuntu a nie Debiana

a ubuntu jest oparte o Debiana :stuck_out_tongue:

OMG. *buntu jest na Debianie.

Ale dlaczego kiedy instaluje razem z windowsem to jest dobrze??

a co ma piernik do wiatraka ??

Jak niewiesz nic na temat to lepiej sie niewypowiadaj. Bo kiedy instaluje razem z windowsem to na linuxie internet też działa

masz pecha bo co nieco wiem :roll:

na live cd masz internet ??

To jest wersja alternate