Problem z internetem po instalacji

(dean999) #1

Zainstalowałem xubuntu 6.06 z małymi problemami i po instlacji wpisuje adres ip itp. i internet niedziała! Niewiem dlaczego tak sie stało, pierwszy raz instalowałem linuxa jako jedyny system i tylko tym razem mam taki problem. Wcześniej kiedy instalowałem razem z windowsem nie miałem takiego problemu.

(Piotrek Szuber) #2

meh a przez co sie laczysz ? kabel lan ? modem ? wifi ?

(dean999) #3

Jest to sieć Lan ale kiedy instalowałem razem z windowsem nie było tego problemu

(Piotrek Szuber) #4

hmmm probowales odlaczac kabel podczas pracy PC i wlaczyc go ponownie? hmm no chyba ze nie masz ustawionego DHCP na pobieranie automatyczne >_> musisz sprawdzic

(dean999) #5

Z kablem próbowałem i ustawień automatycznych DHCP też niemam, wszystko było wpisywane ręcznie, bo mam statyczny adres ip

(Piotrek Szuber) #6

Zrob tak:

Wybierz DHCP i tam wpisz ip LB czyli 192.168.1.1 i po resecie powinno być.

Zawsze możesz ręcznie edytować dhcpd.

(dean999) #7

Niechcem znowu na darmo sformatować dysku więc spróbowałem zainstalować sieć podczas instalacji. Wpisuje wszystkie potrzebne opcje aż dochodze do bramy sieciowej wpisuje ją naciskam enter i wyskakuje. Brama sieciowa jest nieosiągalna. O co tu chodzi napewno wszystko dobrze wpisałem.

(Vader481) #8

A może problem nie leży po stronie systemu, tylko sieci?? Może brama sieciowa coś szwankuje??

(Bionicman) #9

Może edycja pliku

/etc/network/interfaces

TU masz jak to zrobić w Debianie.

(dean999) #10

Ale ja mam Xubuntu, a pozatym internet niedziała tylko na linuxie

(Artix57) #11

On ma Xubuntu a nie Debiana

(matiit) #12

a ubuntu jest oparte o Debiana :stuck_out_tongue:

(Bionicman) #13

OMG. *buntu jest na Debianie.

(dean999) #14

Ale dlaczego kiedy instaluje razem z windowsem to jest dobrze??

(D@widoS) #15

a co ma piernik do wiatraka ??

(dean999) #16

Jak niewiesz nic na temat to lepiej sie niewypowiadaj. Bo kiedy instaluje razem z windowsem to na linuxie internet też działa

(D@widoS) #17

masz pecha bo co nieco wiem :roll:

na live cd masz internet ??

(dean999) #18

To jest wersja alternate