Problem z internetem po zainstalowaniu SP2


(Mar2904) #1

Mam bardzo powazny problem-po zainstalowaniu SP 2 nie mam internetu,nie działa gg,ani nic co jest związane z internetem.U kumpla który też ma zainstalowane SP 2 wszystko jest ok,a wiem że on nie robi żadnych ustawień,poprostu instaluje SP 2 i wszystko jest ok (internet mu działa).Dlaczego mam z tym problem?Bardzo proszę pomóżcie... :frowning: .. aha mam sieć lokalną LAN.


(fiesta) #2

Zmieniam tytuł na adekwatny do treści topica i przenoszę do

działu Problemy.


(Bad Boy 85) #3

Hmm może zapora internetowa blokuje wszytkie połaczenia sprawdź,zapora ineternetowa to te mała pewnie jeszcze czerwona tarcza na twoim tray`u nacisnij po prostu na nią i sprawdź ustawienia.


(lazikar) #4

Po pierwsze sprawdz kartę sieciową czy przypadkiem wogle neta nie ma. Sprawdz czy wszystko z netem jest ok IP;DNS itd. :smiley:


(Mar2904) #5

W ustawieniach zapory nic nie wskazuje na to aby blokowała połaczenie z netem,nie mam pojęcia przez co to ale muszę mieć SP 2 ,ale muszę też mieć neta..proszę pomóżcie


(lazikar) #6

A na karcie sieciowej połaczenie jest czy nie. :!:


(Mar2904) #7

Połączenie na karcie sieciowej jest,IP jest wpisane DNS też i wszystko jest tylko net nie chodzi,jest dopiero po odinstalowaniu SP 2.. :frowning: nie wiem co robić...


(Minio Dp) #8

A może masz drugiego firewalla na kompie i zachodzi konflikt między nim a zaporą SP2


(Mar2904) #9

A jak to sprawdzić? ??


(Adampigan) #10

Wyłącz tego firewalla w sp2 i zobaczysz czy ci śmiga


(Farall) #11

Co sprawdzić? Czy masz drugiego Firewalla? To chyba powinieneś wiedzieć.. :? Jak instalowałeś to masz, a jak nie to nie... Jak masz to wyinstaluj, alebo wyłącz zaporę windowsa i zobaczysz czy się coś zmieniło czy nie


(Mar2904) #12

Nic nie mam żadnego innego Firewalla,a nawet po wyłaczenie Firewalla w SP 2 dalej nie ma netu,wszystko jest wpisane ok IP,DNS itp. połaczenie na sieciówce jest ale net się nie włącza :frowning:


(lazikar) #13

Jeżeli nie ma innego firewalla a po wyłączeniu systemowego też nie ma netato problem jest w karcie sieciowej. Zapewne dostałeś wszystkie dane które muszą być wpisane od admina. Zobacz czy sie zgadzają ip, dns, brama domyślna. :?