Problem z internetem po zainstalowaniu SP2

Mam bardzo powazny problem-po zainstalowaniu SP 2 nie mam internetu,nie działa gg,ani nic co jest związane z internetem.U kumpla który też ma zainstalowane SP 2 wszystko jest ok,a wiem że on nie robi żadnych ustawień,poprostu instaluje SP 2 i wszystko jest ok (internet mu działa).Dlaczego mam z tym problem?Bardzo proszę pomóżcie… :frowning: … aha mam sieć lokalną LAN.

Zmieniam tytuł na adekwatny do treści topica i przenoszę do

działu Problemy.

Hmm może zapora internetowa blokuje wszytkie połaczenia sprawdź,zapora ineternetowa to te mała pewnie jeszcze czerwona tarcza na twoim tray`u nacisnij po prostu na nią i sprawdź ustawienia.

Po pierwsze sprawdz kartę sieciową czy przypadkiem wogle neta nie ma. Sprawdz czy wszystko z netem jest ok IP;DNS itd. :smiley:

W ustawieniach zapory nic nie wskazuje na to aby blokowała połaczenie z netem,nie mam pojęcia przez co to ale muszę mieć SP 2 ,ale muszę też mieć neta…proszę pomóżcie

A na karcie sieciowej połaczenie jest czy nie. :!:

Połączenie na karcie sieciowej jest,IP jest wpisane DNS też i wszystko jest tylko net nie chodzi,jest dopiero po odinstalowaniu SP 2… :frowning: nie wiem co robić…

A może masz drugiego firewalla na kompie i zachodzi konflikt między nim a zaporą SP2

A jak to sprawdzić? ??

Wyłącz tego firewalla w sp2 i zobaczysz czy ci śmiga

Co sprawdzić? Czy masz drugiego Firewalla? To chyba powinieneś wiedzieć… :? Jak instalowałeś to masz, a jak nie to nie… Jak masz to wyinstaluj, alebo wyłącz zaporę windowsa i zobaczysz czy się coś zmieniło czy nie

Nic nie mam żadnego innego Firewalla,a nawet po wyłaczenie Firewalla w SP 2 dalej nie ma netu,wszystko jest wpisane ok IP,DNS itp. połaczenie na sieciówce jest ale net się nie włącza :frowning:

Jeżeli nie ma innego firewalla a po wyłączeniu systemowego też nie ma netato problem jest w karcie sieciowej. Zapewne dostałeś wszystkie dane które muszą być wpisane od admina. Zobacz czy sie zgadzają ip, dns, brama domyślna. :?