Problem z internetem. Połączenie sieciowe jest - brak neta

Witam.

Mam bardzo denerwujący problem. Pojawił się on jakiś czas temu. Na samym początku używałem xp he sp3, i myślałem że to jego wina. Zrobiłem format i wgrałem ubu 10.04, jednak problem nie minął. Połączenie sieciowe jest, ale brak internetu. Zrobiłem kolejnego formata i wgrałem viste. Problem ciągle ten sam. Na laptopie kolegi, i serwisanta internet normalnie działa. Profilaktycznie wymieniona wtyczka rj45, problem nadal ten sam. Wczoraj zamontowałem nowa zewnętrzna kartę sieciową i niestety żadnego efektu. Czego to może być wina? Czyżby płyta główna? Jak ten problem naprawić?

Moja płyta główna to asrock n68s-c

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

Czy nawiązujesz połączenie z internetem przez router? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej połączenie z internetem jest rozłączane. Najprościej byłoby w takiej sytuacji wejść na stronę routera i sprawdzić stan połączenia z Internetem. Możesz także przejrzeć logi w panelu zarządzania routerem albo wkleić je tutaj.

Czy otrzymujesz jakieś komunikaty typu ‘kabel sieciowy jest odłączony’?

Niee.

Właśnie o to chodzi, że na samym początku miałem internet z kabla podłączany bezpośrednio do komputera.

Potem zaczęły się te cyrki. Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem nową sieciówkę i router, problem występował aż do niedzieli, i do teraz wszystko działa…

Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi.