Problem z internetem poprzez kabel LAN

A wgranie sterowników do chipset, tak jak wspomniałem?

@LORDEK, całkiem możliwe. :+1:

@LORDEK Nie uważasz, że prędzej dostanie pomoc w dziale o sieciach niż w dziale Windows 7? :slight_smile:

Nie wiem jak Tobie, ale mnie się wydaje, że temat zaczął się od problemu z Windowsem (prawdopodobnie) i póki nie będzie potwierdzenia, że to sprzęt to niech sobie tu leży.

W 99% routerów i kart sieciowych LAN pomarańczowa dioda oznacza pracę z maks 100Mb/s.

Spróbuj przełożyć kabel w inny port LAN routera. Jak sprawdziłeś, że z kablem wszystko w porządku?

Mogła paść sieciówka, a to najlepiej sprawdzić podłączając zupełnie inny kabel. Kabel sieciowy mocno zgięty w jednym miejscu może nie działać prawidłowo i się uszkodzić, a nawet spalić kartę sieciową czy port w routerze.

Ciezko bedzie mi podlaczyc inny kabel bo mam daleko pokoj i zakupilem 15m Kabla.
Ale z Karta Sieciowa w PC all ok poniewaz mam 2 internet Radiowy rowniez podlaczy przez kabel LAN i wszystko w porzadku.

Więc wychodzi, że wina może być po stronie routera, o czym wspomniał @LORDEK

Istnieje mozliwosc ze moj dostawca internetu zablokowal to jakos? Tzn. nie mam podestpu np do logowania sie do Routera i musze dzownic do Vectry + powiedziana mi ze jezeli ebdziemy chcieli podlaczy komputer bedzie to dodoatkowa Opłata, dzisiaj sie tego dowiedzailem i zastanwiam sie czy to moze byc przyczyna tego problemu.

Całkiem możliwe.

Okej po długich testach, Kabel LAN jest w porządku, Router też (wszystko działa podpięte do laptopa) z kartą sieciową również powinno okej ponieważ używam internetu Radiowego na kablu LAN i nie ma problemu, co teraz :)?

Dalem odpowiedz nizej co i jak, mozesz zobaczyc

Testowałeś odpinając inne urządzenia? Wyłącz wszystkie urządzenia podpięte przez Wi-Fi i zostaw tylko komputer. Sprawdź czy się powtórzy. Spróbuj też podpiąć inne urządzenie po kablu. Wykluczyć trzeba jakiś konflikt sprzętowy.

Odpinalem all urzadzenia i nic to nie dalo, z Wi Fi tez robilem dalej to samo, a tak jak mowie kiedy podpialem teraz Kabel Lan do Laptopa,(kiedy jest wlaczone WiFi, ktore caly czas chodzi na TV i 3 Telefonach) nie ma problemu z Internetem w Lapotpie.

Ale laptop łączy 1Gbit czy 100 Mbit?

100, tak samo jak pc

Jakiej kategorii masz Kabel? Druga rzecz:

Menedżer urządzeń -> karta sieciowa -> zaawansowane -> szybkość i duplex - Full Duplex. Jeżeli będzie niestabilnie to wybierz inne opcje i daj znać czy coś się zmieniło.

https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-lan-ethernet-skretka-rj45-15m-gold-7736725675?snapshot=MjAxOS0wMS0yMlQyMzo1ODozOC41NDBaO2J1eWVyOzcyYjhjZWM2ZTUzNDNkNTY0MmFhMDE1NzFiZGRmNWVmNmJlNmVhODI0YjQxMjQ4NjQxY2E1YTk2YThkZWNhNTY%3D , Nie mma pojecia co to za kategoria Kabla, zmienilem na Full Duplex i czekam co sie stanie

Na stronie aukcji zero informacji. Powinno pisać na kablu. Szukaj oznaczenia zaczynającego się od “CAT”. Powinieneś mieć CAT 5e dla 1 Gbit. Ok, nie ma tu znaczenia akurat kategoria na te przerywanie sieci, ale lakoniczny opis na aukcji jakoś mnie nie nastraja optymistycznie do akceptowalnej jakości tego kabla.

Oki, po zmiane tego ustawienia, internet dziala w miare stabilnie ale dajmy na to po 30min dzialania przerywa go na doslownie 1sec i powraca

Jakies jeszcze pomysly zeby ustabilizowac go na 100%?

Jakiej kategorii jest kabel?