Problem z internetem (ROUTER)

Witam,

mam problem z internetem a konkretnie z siecią bezprzewodową. Mam internet z UPC, zakupiłem nowy router (PENTAGRAM P6360) po podłączeniu internet działał kilka dni bez problemów. Później zaczął szwankować. Rano nie mieliśmy dostępu wieczorem był. Po kilku dniach sytuacja wróciła do normy i internet znów działał bez problemu (przez około miesiąc). W ciągu ostatnich tygodni znowu nie mamy ciągłego dostępu do internetu, działa przez jakiś czas po czym mimo ciągłego połączenia z routerem nie możemy przeglądać stron. Po zresetowaniu routera (choć nie za każdym razem) sytuacja na jakiś czas wracam do normy po czym znowu następuje brak połączenia z internetem. Po podłączeniu internetu przez kabel połączenie jest cały czas.

Macie jakieś pomysły co to może być?

Siema

Pierwsze co mi na myśl przychodzi to masz na Wi-Fi ten sam kanał co inna sieć w pobliżu i sieci się"gryzą".

Pobierz ten programik to Ci wskaże który kanał jest zajęty.Wybierz w routerze któryś z początkowych kanałów np. 1 , 2 , 3… do 6

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/NetStumbler.html

NetStumbler, to stary, nie rozwijany już program.

Nie obsługuje już większości kart Wi-Fi.

Polecam program WirelessMon

flepi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.