Problem z internetem, skaczacy ping

Witam! Od dłuższego czasu mam problemy z internetem, a mianowicie chodzi mi o to, że w grze w którą gram, mój ping raz wynosi 30-50, a często, nawet bardzo skacze do granic 900-1600. Denerwuje mnie już to, ponieważ nie chodzą mi również strony internetowe, to znaczy bardzo wolno mi się wczytują, gdy właśnie ten ping mi skacze. Czasami jak mam ten ping i uruchomię ponownie komputer, to problem ustaje, ale po dwóch minutach, gdy już się komputer włączy, ping nadal jest taki duży… Z internetu mogę korzystać tylko wtedy, gdy ping mi maleje do 30-50. Proszę o pomoc, ponieważ ten problem jest bardzo denerwujący. Mój internet: Neostrada 2mb/s, Livebox TP. Do komputera mam internet podłączony przez kabel, bezpośrednio z Livebox’a. Proszę o pomoc z tym błędem, jeżeli będą potrzebne jakieś informację, to proszę pisać i wytłumaczyć jak je znaleźć, to oczywiście wszystko podeślę. Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc.

P.S.

Windows 7 64 - bitowy.

Neostrada tak ma, niestety. Nie pamiętam jak to jest w Livebox ale zasada jest taka, że musisz się odłączyć i połączyć z powrotem , z poziomu przeglądarki na kompie. Można zrestartować to pudełko oczywiście ale to będzie za długo trwało. Po rozłączeniu i ponownym połączeniu przełącza cię na inny węzeł (czy jak to się nazywa). Chodzi o to by trafić na taki, który nie powoduje tych skoków pingów.

Po ponownym połączeniu sprawdzasz ping i korekcję błędów tutaj http://pingtest.net/ , robisz tak dopóki nie uzyskasz jakości łącza A , czyli niski ping i nie wielka wartość błądzenia pakietów. To jest mój sposób na Neostrade bo dużo gram.