Problem z internetem stacjonarnym na laptopie

Witam !

Mam w domu 2 komptutery : stacjonarny i laptop ( właściwie moja siostra ma laptopa,a ja stacjonarny ) . Mam internet 1 mb/s z Netii. Na stancjonarnym działa bezproblemowo,ale na laptopie już nie. Moje pytania : dlaczego tak jest ? Do laptopa lepiej mieć internet stacjonarny czy mobilny ?

Mam router Linksys WAG200G.

P.S Internet wcześniej w laptopie był,ale zaczął szwankować ( wyłączał się czasami na kilka minut ),a teraz na laptopie nie ma wogóle internetu.

Laptop podłączyłeś kablem, czy przez WIFI? Czy laptop wykrywa samą sieć oraz czy router widzi ten komputer? Może spróbuj zresetować router i ustaw go odnowa.

w lapku nie ma wogóle neta…cosik_ktosik : łącze sie przez wifi,lapek nie widzi wogóle żadnej sieci

tak i tak

czy może kupić internet mobilny ?

reset nic nie dał

może jak ktoś ten sam model routera co ja niech napisze co ma w poszczególnych okienkach w konfiguracji

Tu nie ma wybitnej teorii:

Okno Wireless:

zakładka Wireless SSID Broadcast

Wireless Network Mode: Mixed

Wireless Network Name (SSID): tu wprowadź SSID swojej sieci

Wireless Channel: tu wybierz swój kanał (jakiś wolny)

Wireless SSID Broadcast: ja mam wyłączony

zakładka Wireless Security : Security Mode: tu wybierz stosowane zabezpieczenie np WPA2-Personal

wprowadź Passphrase: czyli klucz

zakładka Wireless Access:

zaznacz: Restrict Access

oraz Permit only listed computers to access the wireless network

kliknij Edit Mac Address, wpisz tam adres MAC karty wifi laptopa i zapisz zmiany.

zapisz zmiany w oknie głównym

Teraz w zakładce Status->Wireless->kliknij przycisk Wireless Clients Connected i zobacz, czy laptop jest podłączony.

Oczywiście, tymczasowo możesz włączyć rozgłaszanie SSIDa i wyłączyć kontrolę MAC, a zostaw WPA2. Jak ustawisz połączenie, włącz je z powrotem.

Teraz spróbuj wg tego ustawić laptop. Aha, standardowo router ustawia adresy DHCP od adresu 192.168.1.100 Możesz na laptopie ustawić IP na sztywno 192.168.1.50 (nic się nie stanie), a maskę 255.255.255.0. Bramę, czyli IP routera, domyślnie 192.168.1.1

DNSy możesz ustawić dostawcy lub OpenDNSy:

208.67.222.222

208.67.220.220

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Ok. Pomogło dzięki wielkie.