Problem z internetem w laptopie - brak połączenia z siecią po kablu

Witam mam problem z podłączeniem do laptopa internetu, chodzi o to że po podłączeniu kabla RJ 45 nie wykrywa internetu, jest cały czas tylko identyfikowanie i potem brak połączenia i tak na zmiane. Kabel sprawny ponieważ używam go w PC i działa bez problemu. Internet jest radiowy, kabel idzie z routera. Laptop to LENOVO lenovo y50-70. Karta sieciowa jest podłączona a sterowniki zainstalowane. Windows 10. Pomocy!

Router rozdaje adresy po DHCP? Dobrze byłoby spróbować wpisać je ręcznie w ustawieniach karty.

W menadżerze urządzeń nie ma pytajników?

Wszystkie sterowniki zainstalowane pytajników brak. Nie bardzo wiem jak to sprawdzić czy rozdaje, mam poprostu podłączone 3 komptuery do tego routera. A skąd wziąć te adresy DHCP żeby wpisać je ręcznie

Podłącz się do routera i pokaż screen jak wygląda sytuacja po wpisaniu ipconfig /all w wierszu poleceń.

Nie widać aby kabel sieciowy był podłączony. Karta na pewno sprawna?

tak to jest nowy komputer wczoraj odebrałem go ze sklepu komputronik. Reakcja na podłączenie kabla jest bo kiedy to zrobię to jest na połączeniu lokalnym identyfikacja sieci i potem że kabel sieciowy odłączony

Chyba że nie dociskasz wtyczki do końca. Jeśli to odpada to jeszcze możesz sprawdzić model karty np w aida64 zakładka sieć i pobrać najnowsze sterowniki prosto ze strony producenta karty, czyli realteka. 

Pobrałem sterowniki z pozycji menadżera (przez wi-fi z telefonu) urządzeń niby zakualizowano, zostawiłem laptopa na dłuższą chwilę z podłączonym kablem i zaczęło się robić dłuższe identyfikowanie sieci niż zwykle po czym było już cały czas że sieć sie nie zidentyfikowana i zrobiłem nowy screen z ipconfig.

Wtyczka wchodzi dosyć ciężko jakby małe wejście było ale standardowe “klik” jest kiedy je wkładam

Karta nie dostaje adresów od routera, bez tego internetu nie będzie. Ale przynajmniej już widać że kabel sieciowy jest podłączony. Musisz wyłączyć teredo, które widać masz włączone. Próbuj metody z tej stronki.

 forum.hotfix.pl/sieci-komputerowe/karta-tunelowa-teredo-tunneling-pseudo-interface-t4088.html

Wyłączyłem to toredo internetu dalej brak kolejny raport z ipconfig

Komputer nie pobiera adresów z routera. Może spróbuj wpisać ręcznie. Na drugim komputerze gdzie internet działa wpisz to samo polecenia i przepisz odpowiednie adresy (adres IP zmień o kilka wartości w górę, maska, brama i DNS identycznie przepisz) do laptopa we właściwościach karty sieciowej - protokół internetowy w wersji 4.

Witam po raz kolejny. Wpisałem tak jak mi proponowałeś no i niby teraz jest napisane dostęp do internetu na połączeniu lokalnym ale w pratyce go dalej nie ma nie wczytuje stron. Zmieniłem IP z 192.168.1.102 na 192.168.1.107 a reszte przepsiałem wysyłam kolejny raport z ipconfig…

Dziwi mnie też fakt że nigdy sieć nie łączy się momentalnie tylko muszę czekać z 5 min zanim on wielokrotnie identyfikuje sieć po czym poda że nie podłączono sieci i dopiero za którymś razem sie załączy

 

Dla porównania przesyłam ipconfig z PC na któym internet działa

Najprościej byłoby wgrać system od nowa poprzez recovery czy reset z poziomu Windows 10 póki nie masz jeszcze zbyt wielu danych na tym komputerze i zaraz po instalacji sterownika do karty sieciowej (chyba że system sam by go wgrał to od razu) sprawdzić działanie karty. 

Ostatnio był praktycznie identyczny temat na forum i w sumie to nie udało dojść się do rozwiązania, problem tkwi jak podejrzewam w zmodyfikowanych protokołach sieciowych przez jakąś aplikacje. 

forum.dobreprogramy.pl/nie-dziala-internet-przez-kabel-lan-521844t.html

Kolejna informacja jest taka że po podłączeniu laptopa kablem od innego komputera z tego samego routera internet natychmiastowo zadziałał. Jakieś pomysły?

Problem rozwiązany, kabel został skrócony o jakieś półtora metra (szedł z parteru na pierwsze piętro) oraz została wymieniona wtyczka i wszystko pięknie chodzi. Dziękuję za pomoc!