Problem z internetem w laptopie - brak połączenia z siecią po kablu

(Kowalmati) #1

Witam mam problem z podłączeniem do laptopa internetu, chodzi o to że po podłączeniu kabla RJ 45 nie wykrywa internetu, jest cały czas tylko identyfikowanie i potem brak połączenia i tak na zmiane. Kabel sprawny ponieważ używam go w PC i działa bez problemu. Internet jest radiowy, kabel idzie z routera. Laptop to LENOVO lenovo y50-70. Karta sieciowa jest podłączona a sterowniki zainstalowane. Windows 10. Pomocy!

(Longhorn2009) #2

Router rozdaje adresy po DHCP? Dobrze byłoby spróbować wpisać je ręcznie w ustawieniach karty.

W menadżerze urządzeń nie ma pytajników?

(Kowalmati) #3

Wszystkie sterowniki zainstalowane pytajników brak. Nie bardzo wiem jak to sprawdzić czy rozdaje, mam poprostu podłączone 3 komptuery do tego routera. A skąd wziąć te adresy DHCP żeby wpisać je ręcznie

(Longhorn2009) #4

Podłącz się do routera i pokaż screen jak wygląda sytuacja po wpisaniu ipconfig /all w wierszu poleceń.

(Kowalmati) #5

(Longhorn2009) #6

Nie widać aby kabel sieciowy był podłączony. Karta na pewno sprawna?

(Kowalmati) #7

tak to jest nowy komputer wczoraj odebrałem go ze sklepu komputronik. Reakcja na podłączenie kabla jest bo kiedy to zrobię to jest na połączeniu lokalnym identyfikacja sieci i potem że kabel sieciowy odłączony

(Longhorn2009) #8

Chyba że nie dociskasz wtyczki do końca. Jeśli to odpada to jeszcze możesz sprawdzić model karty np w aida64 zakładka sieć i pobrać najnowsze sterowniki prosto ze strony producenta karty, czyli realteka. 

(Kowalmati) #9

Pobrałem sterowniki z pozycji menadżera (przez wi-fi z telefonu) urządzeń niby zakualizowano, zostawiłem laptopa na dłuższą chwilę z podłączonym kablem i zaczęło się robić dłuższe identyfikowanie sieci niż zwykle po czym było już cały czas że sieć sie nie zidentyfikowana i zrobiłem nowy screen z ipconfig.

Wtyczka wchodzi dosyć ciężko jakby małe wejście było ale standardowe “klik” jest kiedy je wkładam

(Longhorn2009) #10

Karta nie dostaje adresów od routera, bez tego internetu nie będzie. Ale przynajmniej już widać że kabel sieciowy jest podłączony. Musisz wyłączyć teredo, które widać masz włączone. Próbuj metody z tej stronki.

forum.hotfix.pl/sieci-komputerowe/karta-tunelowa-teredo-tunneling-pseudo-interface-t4088.html

(Kowalmati) #11

Wyłączyłem to toredo internetu dalej brak kolejny raport z ipconfig

(Longhorn2009) #12

Komputer nie pobiera adresów z routera. Może spróbuj wpisać ręcznie. Na drugim komputerze gdzie internet działa wpisz to samo polecenia i przepisz odpowiednie adresy (adres IP zmień o kilka wartości w górę, maska, brama i DNS identycznie przepisz) do laptopa we właściwościach karty sieciowej - protokół internetowy w wersji 4.

(Kowalmati) #13

Witam po raz kolejny. Wpisałem tak jak mi proponowałeś no i niby teraz jest napisane dostęp do internetu na połączeniu lokalnym ale w pratyce go dalej nie ma nie wczytuje stron. Zmieniłem IP z 192.168.1.102 na 192.168.1.107 a reszte przepsiałem wysyłam kolejny raport z ipconfig…

Dziwi mnie też fakt że nigdy sieć nie łączy się momentalnie tylko muszę czekać z 5 min zanim on wielokrotnie identyfikuje sieć po czym poda że nie podłączono sieci i dopiero za którymś razem sie załączy

Dla porównania przesyłam ipconfig z PC na któym internet działa

(Longhorn2009) #14

Najprościej byłoby wgrać system od nowa poprzez recovery czy reset z poziomu Windows 10 póki nie masz jeszcze zbyt wielu danych na tym komputerze i zaraz po instalacji sterownika do karty sieciowej (chyba że system sam by go wgrał to od razu) sprawdzić działanie karty. 

Ostatnio był praktycznie identyczny temat na forum i w sumie to nie udało dojść się do rozwiązania, problem tkwi jak podejrzewam w zmodyfikowanych protokołach sieciowych przez jakąś aplikacje. 

(Kowalmati) #15

Kolejna informacja jest taka że po podłączeniu laptopa kablem od innego komputera z tego samego routera internet natychmiastowo zadziałał. Jakieś pomysły?

(Kowalmati) #16

Problem rozwiązany, kabel został skrócony o jakieś półtora metra (szedł z parteru na pierwsze piętro) oraz została wymieniona wtyczka i wszystko pięknie chodzi. Dziękuję za pomoc!