Problem z internetem w sieci - Bardzo powolny internet

Witajcie serdecznie.

Mam problem, i to dosyć spory, który bardzo mnie denerwuje.

Mam router Netgear WNR1000v3, z najnowszym oprogramowaniem, oraz włączone WiFi.

Router jest podpięty kablem do komputera, a laptop, drukarka, i SGS korzystają z WiFi.

Sieć oczywiście zabezpieczona, hasło odpowiednio silne, i protokół zabezpieczenia to WPA2, więc nie ma możliwości by ktoś na lewo siedział mi na internecie (na bieżąco monitoruje sieć).

Jednak mam bardzo poważny problem. Otóż gdy jest włączony komputer stacjonarny, oraz laptop jednocześnie (drukarka, i SGS są podłączone cały czas pod WiFi) to internet zaczyna strasznie mulić… Strony wczytują się bardzo długo. Problem istnieje od dłuższego czasu, tj. jakieś 2-3 tygodnie, ale dziś mnie już szlag trafił.

Gdy podłączony jest tylko laptop, (+ drukarka i SGS) to nie ma problemu z prędkością internetu, tak samo jest gdy komputer stacjonarny (+drukarka i SGS) korzystają z internetu.

Problem pojawia się gdy na raz korzystam z komputera stacjonarnego, oraz laptopa…

Prędkość internetu to 7Mb/s, i wcześniej nie było czuć spowolnień. :slight_smile:

Winny temu spowolnieniu nie jest na bank ani SGS, ani drukarka, bo telefon pobiera bardzo mało danych (fb, messenger, gmail) w tle, a drukarka korzysta z WiFi gdy chcę coś bezprzewodowo wydrukować…

Oczywiście, żaden komputer nie pobiera żadnych dużych plików, przeważnie YT, jakieś strony, etc - normalne przeglądanie stron

Macie jakieś propozycje?

Wina na 99% leży po stronie routera, spróbuj go zresetować, lub zaktualizować oprogramowanie w nim.

Zapomniałem napisać…

Nie pomogło. ;]

Przywróciłem nawet starą wersję oprogramowania (najstarszą możliwą), i żadnych zmian.

Pomocy… :frowning:

Dodane 30.05.2013 (Cz) 17:50

Jak zwykle mi pomogliście.

Dzięki…