Problem z internetem (wybór)

(Badzik Mistrz) #1

Witam. Mam taki mały problem: miesiąc temu miałem jescze podłączoną neostradę ale zrezygnowałem z telefonu (co za tym idzie... z internetu także). Jakie są jeszcze inne do wyboru podłaczenia do internetu? Tzn... jakie firmy oferują dostęp do internetu dla indywidualnych klientów? aha... chciałbym sobie założyć łącze w granicach 256kb do 512. Za jakaś w miare niską kasę (coś do góra 80zl brutto miesięcznie).

dzieki za odp

pozdrawiam

aj...zapomniałem... jak coś to mieszkam w jednorodzinnym domku (nie w bloku)

(Boner3773) #2

to zależy od miejscowości...u mnie jest tylko neo i softnet (nie poleciłbym nikomu...:?)

netia może...ale tam chyba 10 czy 20zł za telefon stacjonarny trzeba płacić :x

musisz poszukać w googlach czy są dostępne w Twojej miejscowości.

(Misiek1987) #3

Może jest jakiś dostawca co dostarcza internet drogą radiową?? To do tego nie musisz miec telefonu.

(system) #4

kumar1 jak mieszkasz w małej miejscowości to chyba jesteś skazany na neta z Telekompromitacji Polskiej S.A.

Jak chcesz jakieś porównanie cenowe to u mnie w mieście net z miejscowej firmy zajmującej się TV kablową kosztuje:

256 kbps: 53 zł

512 kbps: 70 zł

W tej chwili promocja na montaż za 1 zł.

(Ford Fokus) #5

http://www.chello.pl/Produkty/Produkty/chello_light/

(Badzik Mistrz) #6

u mnie jeden gostek zakłada internet radiowy... rozmawiałem z nim, wczoraj przyszedł facet do mnie, wszedł na dach w celu pomiaru (sprawdzał jaka szybkość moge mieć) i powiedział że jest beznadziejnie. maksymalnie mogę osiagnąć niecale 120 kb/s ale to i tak w porywach :smiley: ... przedtem nastawiłem sie na 512 ale mam zbyt beznadziejne położenie chałupki ;/ . Coś tam mówił że jeszcze przyjdzie z inna anteną i znowu sprawdzi ale nadziei sobie nie robie....

(Ford Fokus) #7

Jak nie grasz w gry online i nic nie ściągasz to nawet może być.

(Thomansinho) #8

TP - dno totalne jesli chodzi o małe miejscowości, wiem bo chciałem założyć 512 z TP, po prostu sie nie dało, mówili o jakiejś tam wymianie PeCeeMek czy jakoś tak. Nie wszędzie tak jest, zalezy kiedy TP podciągneła do Twojej miejscowości linie telefoniczną, u mnie jakieś 10 lat temu i sie nie da za słabe coś tam, linie chyba. Noi wybrałem radiówke :cry:

(Badzik Mistrz) #9

na czym te CHELLO polega? telefonu nie musze mieć mam nadzieje ...

(Dudas bad boy) #10

A o co w tym chodzi wkuncu jakie to łącze?

(M Kupczynas) #11

Telewizja kablowa UPC. Nie musisz mieć kablówki, ale jak masz to taniej płacisz za neta.

1 Mbps - download / 256kbps - upload :wink:

(dawidos) #12

Download 1Mbps

Upload 256kbps

(Badzik Mistrz) #13

czyli zeby mieć chello musze mieć TV kablową ?? a jeśli nie mam ?

(Dudas bad boy) #14

NIe muiszsisz, a i jeszcze jedno do tego 84 dolicza sie vat??

(FXJ) #15

Download: 1Mb (mega bit) = 1024kb (kilo bitów) = 128KB (kilo bajtów)

Upload: 256kb = 32KB