Problem z internetem

(djkamil09061991) #1

mam internet radiówkę, przekaźnik jest ok 100 metrów ode mnie. i 2 dni temu zaczęło się coś dziać. internet tak jak by był przez 6 sekund a następne 2 sekundy nie było i tak ciągle. adres ip mam stały pobierany automatycznie. w cs jak gram to ping mi na chwile staje i za chwile puszcza i zaraz znowu staje. w poleceniu np ping -t wp.pl pierwsze 10 pingowań jest dobrze potem w 3 następnych pisze upłynął czas żądania i w następnych 10 znowu jest ok. wygląda to tak jakby przerywało i dawało neta.

(Jimek) #2

Najlepiej to skontaktuj się ze swoim ISP i tam im opisz swój problem. Masz radiówkę, a tam wszystko jest możliwe. Kiedyś mój znajomy miał radiówkę, mieszkał na przeciwko bloku z anteną i bywało przy nieciekawej pogodzie i/lub innych przygodach, że internet po prostu nie działał ;| Dlatego radiówce mówię zdecydowane nie!

W każdym bądź razie, z radiówka mogą się dziać rożne kosmiczne rzeczy.

(Freeq52) #3

Możliwości jest tak wiele, że masakra... Niestety to jest radiówka, a więc największy shit z internetów...Ale postaram się Ci jakoś pomóc.

1) Przeczyść kompa: jakimś antywirusem (darmowe to np. Avast albo AVG Anti-Virus Free), antyspyware (Ad-Aware, Spybot search&destroy), CCleaner, Odkurzacz, Auslogics Disk Defrag i o ile masz jakieś pojęcie to Combofix. Po tym daj jeszcze loga.

2) Start->Uruchom->cmd i wpisujesz po kolei

ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

Dodatkowo, odłącz neta z prądu (nie wiem co tam masz) na jakieś 10 minut

Następnie sprawdź znowu czasy ping.

3) Jeśli ping nadal skacze i masz przerwy to telefon do kolesia skąd masz to radiówkę, pytasz się czy wszystko ok u nich, jeśli tak to mówisz że nie hasa, on musi przyjść i zobaczyć. Możliwe, że coś z anteną, kablem, routerem czy co tam masz...

4) Jeśli przyjdzie, popatrzy, niby naprawi ale dalej problem jest, to zmieniasz neta, bo radiówka to /cenzura/, wiem bo miałem.

(djkamil09061991) #4

dodam że raz pojawił się w podglądzie zdarzeń taki wpis : Adres IP połączenia xxxxxxx dla karty sieciowej o adresie xxxxxxx został zabroniony przez serwer DHCP xxxxxxxxx (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

(Agatonster) #5

djkamil09061991 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.