Problem z IP

Witam. Mam następujący problem. Od kilku dni na wszelkich serwisach typu RS, multiupload etc mam wiadomośc , że z mojego adresu IP jest już pobierany plik. Nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego gdyby nie fakt , że w firmie dostarczającej mi internet mam wykupione indywidualne IP.

Mój adres IP (z konsoli systemu) to 172.16.6.28

A IP które pokazuje np na stronie http://www.mojeip.net to - 91.219.131.198

Do niedawna na stronie powyżej pokazywało się właśnie IP 172.*********. I tutaj nasuwa się moje pytanie : Dlaczego tak się dzieje ?

Z góry informuje : Problem pojawił się niedawno, od czasu wykupienia publicznego IP nigdy nie miałem takich problemów. Co mogę z tym zrobic ?

Możesz spytać się swojego operatora dlaczego taka sytuacja ma miejsce mimo indywidualnego IP.

Skoro w systemie pokazuje ci się inny ip niż na stronie znaczy że:

  • [*:1mjvhm15]albo masz router (bez znaczenia dla tej usterki chyba że dzielisz nim neta na kilka komputerów);

Co powinienem w takiej sytuacji zrobic ? I jaki program przykładowo mógł tak wpłynąc ? Routera nie posiadam.

Programów które w ten sposób działają jest sporo, najlepiej skontaktować się z adminem siei (z resztą od tego bym zaczął).

Operator posiada mniejsza pulę globalnych adresów IP, swoim klientom daje wewnętrzne adresy IP. Przynajmniej tak to wygląda.

ra-v , też mi na to wygląda ale napisałem bardziej ogólnie.

Tak czy inaczej trzeba zadzwonić do operatora niech wyjaśni o co kaman…

Pytanie tylko, czy pomiędzy 172.16 a 172.31, czy poza tym zakresem. Bo jeśli w nim, to jest to bardzo dziwne. Ta pula adresów jest zarezerwowana dla sieci lokalnych i nie powinna działać w Internecie.

Obecnie nie masz publicznego IP. Nie dostajesz tego, za co płacisz.

FiNiK , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif