Problem z Ir-da

Witam! Od jakiegoś czasu, kiedy przykładam telefon(Nokia 6230i) do portu podczerwieni, to mi sie nie wyswiela na pulpicie ikonka z wysylaniem plików do phona. Wcześniej tak nie było! Podczerwień działa bo wysylam sobie przez program, ale gdy qmpel do mnie przyjdzie, który ma SE to mu nic nie moge wysłać :frowning: POMÓŻCIE! PLZ !!

może jest źle ustawiona prędkość przesyłania irdy? :expressionless:

Nie! Jest ustawiona na 115200-to tak jak w telefonach komórkowych

hmm… niemożesz mu nic wysłaś ze swojego koma na jego?..niektóre telefony po prostu się nie chcą łaczyć ze sobą… :?

nie mam pojęcia jesli chodzi o inny problem (jśli nie zrozumiałem tekstu :x ).

Ze swojego moge tylko z kompa do SE nie moge bo mi sie na pulpicie kompa nie wyswietla ikonka z wysylaniem plikow do phona

może system potrzebuje jakeigoś dodatkowego sterownika…albo (jesli jest taka opcja w telefonie…ja tak np. mam; np. w nokii 6020 nie trzeba nic właczać a w Sagemie my400x tzreba) trzeba włączyć usługę “IrDA: Wł./Wył.” i wtdy powinno wyskoczyć te okienko :slight_smile:

No to włączam za każdym razem irde w komie, a sterowniki mam poinstalowane; chodzi mi o to, że wcześniej podłączałem tel to kompa(przez irde) i wyskakiwala ikonka z wysylaniem plikow do tela a teraz tak nie ma i nie wiem dla czego :cry:

hmm…szczerze?

idry tak mają :confused:

mi irda nie działała z tydzien a teraz nagle dział :?

Ale mi chodzi o to, że irde dziala przez program do wysylania, a ja chce tak, że jak przystawie koma do irdy to wyswietla mi sie ikonka do wysylania plikow to komy :confused: :?