Problem z Ir-da


(Kamil Kluz) #1

Witam! Od jakiegoś czasu, kiedy przykładam telefon(Nokia 6230i) do portu podczerwieni, to mi sie nie wyswiela na pulpicie ikonka z wysylaniem plików do phona. Wcześniej tak nie było! Podczerwień działa bo wysylam sobie przez program, ale gdy qmpel do mnie przyjdzie, który ma SE to mu nic nie moge wysłać :frowning: POMÓŻCIE! PLZ !!


(Boner3773) #2

może jest źle ustawiona prędkość przesyłania irdy? :expressionless:


(Kamil Kluz) #3

Nie! Jest ustawiona na 115200-to tak jak w telefonach komórkowych


(Boner3773) #4

hmm... niemożesz mu nic wysłaś ze swojego koma na jego?...niektóre telefony po prostu się nie chcą łaczyć ze sobą.... :?

nie mam pojęcia jesli chodzi o inny problem (jśli nie zrozumiałem tekstu :x ).


(Kamil Kluz) #5

Ze swojego moge tylko z kompa do SE nie moge bo mi sie na pulpicie kompa nie wyswietla ikonka z wysylaniem plikow do phona


(Boner3773) #6

może system potrzebuje jakeigoś dodatkowego sterownika..albo (jesli jest taka opcja w telefonie...ja tak np. mam; np. w nokii 6020 nie trzeba nic właczać a w Sagemie my400x tzreba) trzeba włączyć usługę "IrDA: Wł./Wył." i wtdy powinno wyskoczyć te okienko :slight_smile:


(Kamil Kluz) #7

No to włączam za każdym razem irde w komie, a sterowniki mam poinstalowane; chodzi mi o to, że wcześniej podłączałem tel to kompa(przez irde) i wyskakiwala ikonka z wysylaniem plikow do tela a teraz tak nie ma i nie wiem dla czego :cry:


(Boner3773) #8

hmm...szczerze?

idry tak mają :confused:

mi irda nie działała z tydzien a teraz nagle dział :?


(Kamil Kluz) #9

Ale mi chodzi o to, że irde dziala przez program do wysylania, a ja chce tak, że jak przystawie koma do irdy to wyswietla mi sie ikonka do wysylania plikow to komy :confused: :?