Problem z IrDA na USB

Witam wszystkich!

Posiadam Irde taka sama jak z tej aukcji :

http://allegro.pl/show_item.php?item=75923561

i nastepujacy problem:

po podłaczeniu do portu USB system (korzystam z XP) nie wykrywa zadnego urzadzenia!

Irda jest sprawna na 100% gdyż sprawdzalem u dziewczyny na innym kompie (tez XP) i dzialala bez problemow (nawet bez instalowania starownikow).

USB w moim kompie tez dzialaja bez problemow - w Menadżerze Urzadzen nie ma zadnych znakow zapytania itp., a gdy podlacze inne urzadzenia (np. aparat cyfrowy) to komunikacja jest wzorowa.

Co robic??

Restart komputera pomaga ? :shock:

Spróbuj w inne gniazdo USB wlożyć IrDĘ.

Do poczytania.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=206788#206788

Poszukaj nowszych sterów do niej,szczególnie jak masz XP z SP2.

probowalem - efekt sie nie zmienia - nadal system nie widzi zadnego urzadzenia podpietego do USB

Mam XP z SP2 ale co mi dadza nowe stery jesli system nie widzi żadnego nowego urzadzenia podpietego do USB. W Menadżeże Urzadzen tez nie pojawia sie cos w stylu Urzadzen Podczerwieni czy cos podobnego :frowning:

To zrób tak.

Wtyczki kabli USB wyjęte z gniazd USB kompa.

Menadzer urządzeń i odinstaluj wszystko co kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - ma być pusto,restart kompa i system ponownie zainstaluje stery do USB i zobacz.

Jak to nic nie da to:

zmiana systemu na XP z SP1 + poprawki krytyczne.

wymaina IRDY na model zgodny z SP2.

tak zrobilem - nic nie dalo :frowning:

Ze zmiana systemu na sp1 na raze poczekam - glownie ze wzgledu na brak czasu

A jutro sprobuje pozyczyc inna Irde od kumpla i zobacze co system na to :slight_smile:

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 10:41

Pozyczylem od kumpla jego Irde (u niego dzialajaca) i taki sam efekt - system nic nie widzi :frowning:

Sformatowalem dysk i zainstalowalem system od nowa. Na poczatku “goły” system, pozniej z sp1, a jeszcze pozniej sp2. Za kazdym razem sprawdzalem Irde - efekt taki sam! !!

:frowning:

JNJN Masz jeszcze jakis pomysl??

Acha! Obie Irdy (moja i kumpla) dzialaja pod sp2 u kumpla.