Problem z jasnością ekranu

Witam

Otóż mam taki problem, mam zainstalowany Windows 7 i jako 2 system chciałem zainstalować Open Suse i podczas buforowania wyboru składników instalacji zmieniło mi się oświetlenie ekranu na ciemniejsze, niestety musiałem przerwać instalacje Suse. Więc problem jest taki ze chciałem z powrotem ustawić jasność taką jak była lecz pasek jasności zniknął mi. Proszę o jakąś rade bo nie mogę nic na lapku robić bo za ciemny ekran .

Wcześniej było tak: (nie mój ss, znalazłem na necie)

http://i38.tinypic.com/a9skg3.png

a teraz jest tak :frowning:

http://img508.imageshack.us/img508/2887/jasn.jpg

Proszę o pomoc

Hej,

Po pierwsze sprawdź, czy na klawiaturze nie masz przypadkiem skrótu klawiszowego do zmieniania poziomu jasności ekranu - w zależności od producenta są to różne układy; w Acer’ach Fn + prawy/lewy kursor, w HP’kach Fn+ F7/F8. Dodatkowo sprawdź, czy nie masz zainstalowanego programu do zarządzania takimi ustawieniami, jak oszczędzanie energii - czasem przechwytują one niektóre funkcje usuwając je z domyślnych miejsc położenia w systemie. We wskazanych przez Ciebie ustawieniach wybierz Zmień zaawansowane ustawienia zasilania i poszukaj gałęzi Ekran - jest w niej opcja dopasowania jasności ekranu??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oczywiście mam takowe przyciski do rozjaśniania, lecz po tym jak pojawił się ten problem z jasnością to przyciski nie działają. Nie posiadam żadnego programu oszczędzającego energie. Już wcześniej patrzyłem w zaawansowanych funkcjach zasilania , tam też nie ma nic związane z jasnością, jest tylko

beztytuujfd.jpg

Hej,

:arrow: Pracujesz na koncie z uprawnieniami administratora czy użytkownika??

:arrow: Próbowałeś wybrać opcje Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne, którą pokazałeś na screen’ie??

:arrow: Kto jest producentem posiadanego przez Ciebie laptopa??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pracuje na koncie Administratora

Tak, próbowałem lecz one wprowadzają zmiany tylko w kwestii hasła i ostrzeżeń stanu baterii

Producentem jest HP a dokładnie jest to HP Pavilion dv5 1199ew

Dodam że nawet jak włączę WYSOKĄ WYDAJNOŚĆ ekran się nie rozjaśnia chociaż zawsze tak było

Hej,

:arrow: Jaką posiadasz kartę graficzną w swoim laptopie??

:arrow: Czy aktualizowałeś ostatnio sterowniki graficzne?? Jaką ich wersję masz zainstalowaną??

:arrow: Czy przed instalacją sterowników do karty graficznej instalowałeś najpierw sterowniki do chipset’u płyty głównej??

Na necie znalazłem nieco przypadków - na przykład tutaj - w których za zaistniałą sytuację odpowiadała aktualizacja sterowników do nowszej wersji…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nvidia GeForce 9600M GT

Właśnie nie aktualizowałem bo po zaktualizowaniu jedna gram mi nie chodzi, dodam że ten sterownik nie sprawiał wcześniej żadnych problemów (7.15.11.7904) Zaktualizuje sterownik może to coś pomorze

Dosyć niedawno zmieniałem system operacyjny z win 7 32 na win 7 64 więc instalowałem wszystkie stery ze strony producenta (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3829860)

Dodane 25.11.2010 (Cz) 18:10

Niestety po zainstalowaniu sterowników karty graficznej nic się nie zmienilo

Dodane 25.11.2010 (Cz) 18:48

Mam dobrą wiadomość przed chwileczka ekran mi mignął i wróciło poprzednia jasność, mam już wszystkie paski ustawiania jasności. Dziękuję za pomoc (nadal nie znam przyczyny tej awarii, mam nadzieję że to już się nie powtórzy)

Pozdro

przemek95379

Hej,

Może więc miało to jakiś związek z kartą graficzną i sterownikami. :slight_smile: W każdym bądź razie najważniejsze, że działa.

Pozdrawiam,

Dimatheus