Problem z javą


(Kedzierski K) #1

Mam zainstalowanego azureusa i javy. Jak chcę oglądać np skoki na żywo to w pasku pojawia mi się znaczek javy i nie mogę i apel lub aplet ( nie pamiętam ) nie chce się zainstalować i nie otwiera strony. win xp service pak 1.


(Riven) #2

Spróbuj zainstalować Wirtualną Maszynę JAVA : http://pliki.republika.pl/tool/msjavx86.exe


(Marex100) #3

Ta Microsoftowa Java:

  • po pierwsze: zgodnie z umową M$ z Sunem nie jest już dystrybutowana

  • po drugie: nawet z poprawkami zawiera nieusunięte dziury i jak się w SP1 w XP pojawiła, to już w XP SP 1a znowu jej nie ma

  • po trzecie: lepsza jest Java twórcy tego języka firmy Sun http://java.sun.com/


(system) #4

To że się nie pojawiła, to właśnie z powodu licencji i sporów z Sunem, a nie swoich dziur... Poza tym ona do końca nie jest Miscrosoftowa - gdzie to jest napisane :?: Siła sugestii :?:


(Gajowa) #5

Panowie,ale nie odpowiedzieliście Krzysztofowi.W jednym z poprzednich moich postów podałem link do stronki o Azureusie ,gdzie jest napisane "what you need",czyli co potrzebujesz do prawidłowej pracy tego klienta.Poza tym zgadzam się z marexem,że Java powinna być firmy Sun.Również nie wiemy,czy service pack Krzysztofa ma javę czy nie.Wersja 1a przecież nie posiada javy.Jeżeli został service pack ściągnięty z witryny M$ [ostatnio] to mimo,że ma nr 1 to naprawdę jest to wersja 1a.

Trzeba również sprawdzić opcje iternetowe-zabezpieczenia-wykonywanie skryptów apletów języka Java-włącz.

Pozdro :slight_smile: