Problem z jednym kanałem audio z przodu komputera

Witam. Mam następujący problem. Otóż, gdy podłączam słuchawki lub głośniki z przodu komputera nie działa lewy kanał. Moja płyta główna to ASUS M4N68T-m LE V2. Karta dźwiękowa zintegrowana. Przedni panel jest podłączony do płyty głównej złączem o nazwie AC 97, próbowałem także HD Audio, ale nadal to samo. Z tyłu komputera wszystko działa poprawnie. Proszę o pomoc

Może front panel Ci padł. Na przednim mikrofonie też masz jakieś straty jakości, lub nie działa?

Hej,

Generalnie płyta główna wyposażona jest w układ audio w standardzie HD i najlepiej panel podłączyć właśnie w taki sposób. Oczywiście koniecznie trzeba zmienić w BIOS’ie standard przekazywania sygnału. W BIOS’ie w ustawieniach: Advanced menu -> Chipset -> SouthBridge Configuration -> Azalia Audio -> Front Panel Select ustaw na HD Audio.

:arrow: Próbowałeś poruszać wtyczką do słuchawek bądź głośników w złączu panela? Może w nim coś nie łączy?

:arrow: Sprawdź też, czy poprawnie podłączasz panel - jeden przewód jest w nim ślepy, więc ma to ogromne znaczenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus