Problem z k.graf lub monitorem !?


(Adi New) #1

Witam

Mój problem polega na tym, że nie mogę uruchomić komputera... Ale może lepiej zacznę od początku. Wiec postanowiłem zrobić totalnego formata wszystkich dysków co sie powiodło bez problemów. Na czystym XP-ku zacząłem instalować sterowniki do karty graficznej fotka:

71bb1117e797a2d0m.png

a dokładnie to "Forceware Driver 84.56 (For 7300GT..... bo takową posiadam)"

Wszystko sie zainstalowało włącznie z DirectX 9.0c i zrobiłem restart komputera. Gdy sie ponownie włączał wystąpiły jakieś błędy i sie zawiesił więc ponownie go zrestartowałem. Po 2 restarcie komputer sie nie uruchomił choć działał jakby było wszystko ok, a na monitorze widnieje tekścik "NO VIDEO INPUT"

Dodam jeszcze istotne podzespoły:

Proc : Athlon 64 3000+

Plyta.g : MSI K8N Neo4 nForce4

K.graf : Galaxy 7300GT 128 Bit TV DDR3

Twardy : Seagate 80GB

Monitor : Philips 170S LCD 17"

Zasilacz : ATX12V version 2.03 iBOX 400V


(Bartlomiej Kwiatkowski) #2

Poczytaj podobny temacik -> klik


(Adi New) #3

Hmm dużo mi to nie dało. Po pierwsze próbowałem już wyciągać i wsadzać kartę (nawet kilka razy), oczyściłem ją, styki sprawdzałem po kilka razy w monitorze jak i karcie, monitor sprawdzałem na innym komputerze i dziale dobrze, a co do tego procesora to nie wydaje mi się żeby była to jego wina, bo wszystko było ok, do czasu gdy nie zainstalowałem tych sterowników.


(robert janczura) #4

ja mam podobny problem tylko na loptopie. Komputer mi chodzi, dzwiek dziala, nawet laczylem sie z nim przez skypa.....z innego komputera, niestety ekran pozostaje czarny.


(Pinio150) #5

Moze wez poszuka sterowników innych nowszych do twojej karty? Odinstaluj i zainstaluj(pamietaj w awqaryjnym zrób) A wczesniej było wszystko dobrze? Jak formatowałes sam czy ktos ci instalował Windowsa i stery. Mi ktoś instalował win i stery i wszystko to nie zainstalował tych co były na płycie tylko zainstalował najbardziej optymalne i najlepsze do mojej płyty jakie mogą być.


(Adi New) #6

Chyba dobrze nie przeczytałeś tego co napisałem, o instalowaniu/odinstalowaniu czegokolwiek mogę zapomnieć, bo nie widzę niczego na monitorze poza napisem "NO VIDEO INPUT". Nie wiem czy to wina tych sterowników, czy może sprzętu, ale wiem że przedtem wszystko było ok (po formacie). A formatowałem go sam (już nie pierwszy raz).


(Bartlomiej Kwiatkowski) #7

Sprawdź, czy w BIOSie jest ustawiony odpowiedni port karty graficznej (odpowienio PCI lub AGP). Watpię żeby port karty graficznej był uszkodzony, ale sprawdź ją w innym komputerze (na innej płycie głównej).

Wiem, z doświadczenia, że błędy RAMu mogą powodować różne "cuda", ale najpierw przetestuj kartę graficzną.