Problem z kadridzem z drukarki

witam mój starszy kupil czarny tusz do drukarki,wsadzilem w odpowiedznie miejsce i wydrukowało mi jakas kartke z wzorkami.Chcialme cos wydrukowac i pisze ze mam z kalibrowac. Wiec zrobilem co bylo napisane,wzielem tą kartke i nacislem skanuj ale nic sie nie dzieje,chyba skaner ma zjebany albo cos innego.Od nowa zainstalowalem sterowniki do drukarki i skaner nie dziala a bez tego mi nie zeskanuje tych wzorków i niebede mógł drukowac. neiwiem czy wada mechaniczna czy cos przeoczylem w kompie. Ten skaner wogóle nie dziala chcialme sobie cos innego zeskanowac i n ic nie wyszło ten skaner dochodzi tylko do jednego miejsca ok 2cm odlewego boku. Dałoby sie jakos drukowac bez tego skanowania wzorków?? albo jak mam naprawic ten skaner czyms go nasmartowac czy mam odrazu isc do serwisu i wydac min.50zł na naprawe??

JaPkO na forum nie używa sie wulgaryzmów, a używa polskich znaków. Pamiętaj o tym na przyszłość,

A ja myślę sobie tak co ma skaner do drukarki,trzeba było wykonać polecenia programu z kalibracją i ponownie wydrukować stronę testową,a skaner masz pewnie w porządku.Pozdro

Złączono Posta : 12.01.2007 (Pią) 20:11

Chyba że przez przypadek usunołeś stery od skanera a dokładniej,sterowniki"TWAIN"

Złączono Posta : 12.01.2007 (Pią) 20:12

“usunąłeś”

problem w tym ze niemoge znowu wydrokowac strony testowej mam tą starą. ale jak dają zeby zeskanowac to nie skanuje pomocy:( a sterowniki na nowo zainstalowałem

Spokojnie kolego najpierw usuń kłopot z drukarką ,a dopiero weź się ewenyualnie za skaner,nie wszystko na raz

powiem tak ,wczoraj drukowalem na kolorowo bo niemiałem czarnego tuszu.

wiec kupiłem nowy kadridz, stary wyrzuciłem.Włozylem ten nowy do drukarki-skanera-kopiarki w odpowiednie miejsce i wydrukowaló mi odrazu kartke z wzorkami. wiec mysle wszystko oki woiec chcialme wydrukowac cv ale pisze ze mam z kalibrowac wiec tak robie jak pisze tylko nie skanuje mi tej kartki co wydrukowało wogule nic nie drukuje,teraz mi wogule sprzet nie chodzi