Problem z kamera Logitech QuickCam Communicate STX

(Bogus M) #1

witam,

problem jest nastepujacy:

instaluje kamere z zalaczonej plyty, po zaisntalowaniu i ponownym uruchomieniu systemu podlaczam do USB kamere - instaluje sobie port i urzadzenie, niby wszystko ok...w trayu pojawia sie ikonka kamery ale nie moge jej konfigurowac (nie widzi jej)

w panelu sterowania-> urzadzenia przechwytujace wideo tez widnieje kamera ze statusem niedostepna

system WIN 98, IE6.0, DX 9.0c + wszystkie latki microsoftu do win98

płyta główna ECS K7VZA

kamera Logitech QuickCam Communicate STX

port usb jak najbardziej sprawny

jakies sugestie ??

ps: mozliwe ze przy pierwszej instalacji uzytkownik przed instalacja podlaczyl kamere do usb

ps 2: korzystajac z programu dolaczonego na plycie udalo mi sie stwierdzic ze kamera jest sprawna i dzialajaca (uzyskany obraz) niemniej nie mozna jej uzywac w zadnym komunikatorze

pozdrawiam B.M.

(adam9870) #2

Z danych które znalazłem w internecie wynika, że ta kamera jest połączana na port USB 2.0 a Twoja płyta główna nie obsługuje jeszcze tej wersji USB.

Pod Windows 98 sprawa z obsługą USB 2.0 jest dosyć nieciekawa ponieważ jest tylko kilka rozwiązań:

• Kupić kartę rozszerzeń (tzw. kontroler) którą montuje się na płycie głównej (złącze PCI) i zawiera ona kilka portów USB. Ceny takich są w okolicach 20 - 40 zależnie od tego ile portów jest na jednej karcie. Przykład: klik

• Ewentualnie poszukać w internecie sterowników do płyty głównej które dawałby chociaż częściowo obsłużyć USB 2.0.

Hmmm. Myślę, że sam fakt, że udało się uzyskać obraz dołączonym oprogramowaniem nie jest zły tylko co z komunikatorem i resztą? Jeżeli możesz to proszę opisz coś więcej o tym oprogramowaniu...

(Bogus M) #3

Nie moge sie z Toba zgodzic ze kamera podlaczana jest na USB 2.0

dane producenta swiadcza zupelnie inaczej -> LOGITECH<-

a nie moglo cos namieszac wczesniejsze podpiecie kamery , tzn. przed zainstalowaniem oprogramowania i sterownikow

staram sie czepiac wszystkiego :slight_smile:

co do tego programu to niestety nie pamietam nazwy ....

pozdrawiam B.M