Problem z kamera

Witam serdecznie wszystkich ,ktorzy pomoga mi w moim problemie,wlasnie w tej chwili kuzynka w skype probuje ustawic polaczenie video ze mna ,ja mam nieczysty obraz na swoim pulpicie i nie mam kamery ,czy ja musze spelniac jakies okreslone warunki abym miala czysty obraz ?mam Win XP pro kablowe szybkie lacze ,kuzynka kupila kamere Labtec webcam za 64 zl o parametrach * Port: USB

* Rozdzielczość video: 352 x 288

* Rozdzielczość zdjęć: 640 x 480

* Do 30 fps

* Kolor: 24 bity

chce rowniez sobie kupic kamere ale nie wiem czy ja cos musze miec jeszcze w moim komputerze zainstalowane aby przekaz obrazu byl dobry?bede wdzieczna za wszelkie porady “poczatkujaca” pozdrawiam

:lol:

Jakość obrazu zależy najbardziej od kamery którą ma osoba od której odbierasz obraz. Napisałeś, że ona ma kamere Labtec webcam za 64 zl

. To nie oczekuj, że obraz z kamery za 64zł będzie super :stuck_out_tongue:

Musisz mieć przede wszystkim dobrą kamerę a nie jakiś badziew za 64 zł. Całkiem dobrą kamerą jest Logitech Quickcam Pro 4000. Proponowałbym napisać ile zamierzasz przeznaczyć na kupno kamery to postaramy się dobrać jak najlepszą w tym przedziale cenowym :wink:

mam pytanie a moze ja nie mialam obrazu bo nie mam zainstalowanej Javy???a kamere to taka w miare mozliwosci cenowej ,aby byla dobra ale nie droga ale jednoczesnie aby spelniala parametry i aby sie mozna w miare dobrze widziec ,bede wdzieczna za wszelka pomoc :lol:

A co ma Java do Skype’a :? Skype nie potrzebuje chyba Javy do poprawnego funkcjonowania. Gdyby obraz z kamery był na stronie WWW jako aplet Java to wtedy potrzebowałabyś jej aby zobaczyć go.

No wiesz, dla niektrych 300 zł to mało a dla niektórych 200zł to dużo więc najlepiej podaj cenę :roll:

tak jak wspominalam jestem poczatkujaca osoba i dlatego jestem na forum :oops: ,naprawde nie mam pojecia czy musze miec jakies kodeki itp… aby odtworzyc obraz z kamery,czytalam na onecie ,ze jezeli chce ktos miec kamere na czacie to nie moze uzywac mozilli albo opery ,ze trzeba miec jakas nakladke active x na IE i teraz tez tego nie rozumiem bo uzywam liska ,a kamere mysle ,ze do 200 zl wystarczy ,bo po co szalec ?lacze mam bardzo dobre i to jest chyba podstawa :lol: ,a z ta Java to juz wiem ,bo chcialam wejsc na czaterie i musialam ta Jave pobrac bo jej nie mialam ,inaczej bym na czat nie weszla ,tak wiec malymi kroczkami a juz wzbogaca sie moja wiedza,dzieki za pomoc :smiley: ,jestem bardzo wdzieczna

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 13:54

a co do tej kamery co mi poslales link ,to rzeczywiscie super,ale rodzice nie dadza mi tyle pieniedzy :frowning:

Jeżeli coś mogę z własnego doświadczenia. Ja mam kamerę OneTouch . Nie jest to szczyt techniki. Kosztuje ok 80 zł. Jestem z niej bardzo zadowolony. Używam jej z komunikatorami , na czatach oczywiście pod XP. To tyle o sprzęcie. Wiadomo, że lepiej kupić sprzęt droższy markowy , ale to nie gwarantuje super jakości. Ja tak sięnadziałem na Creativie. Dobrze , że mogłem go zwrócić. Jakość tragiczna.

Jeszcze jedna drobna uwaga. Abyś miała dobry obraz, w miarę dobry , wyraźny obraz , światło, najlepiej dzienne musi padać zza kamerki. Wieczorem i w nocy trzeba ustawić sztuczne światło tak , aby padało z tego samego kierunku. I będzie ok.

Zależy gdzie chcesz odtworzyć obraz z kamery. Jeżeli chciałabyś porozmawiać z kimś na chcacie przez kamerkę(np. na onecie) to trzeba zainstać zazwyczaj specjalną kontrolkę ActiveX lub Javę. Natomiast jeżeli chcesz przeprowadzić videokonferencję przez jakiś komunikator internetowy (np. Tlen, skype) który to umożliwia to nie potrzebujesz instalować Javy tylko sam program powinien wystarczyć :slight_smile: Natomiast co do wyboru kamery internetowej to jakbyś mogła dołożyć 29 zł to proponował bym Logitech Quickcam Zoom refresh. Jest całkiem dobra, i jakość obrazu też powinna taka być :wink: Ale jeżeli nie możesz to może ta sama tylko troszkę używana powinna się gdzieś znaleźć. :roll:

dzieki za porady,widzialam ta kamerke na tym linku ,rzeczywiscie masz racje ,kupic kamere to nie wszystko,trzeba jednak patrzec na mozliwosci jakie ona daje ,wiadomo kazdemu zalezy na tym aby kogos widziec najlepiej!raczej nie wchodze na czata ,bo uwazam ze tam kazdy kazdego oszukuje ,i czy mozna tak calkowicie wierzyc kto jest po drugiej stronie ekranu?ale to wydaje mi sie rzecz gustu, korzystam w wiekszosci ze skype bo mam duzo znajomych poza granicami kraju ,telefony drogie a tak przez skype mam mozliwosc swobodnej rozmowy gratis! :lol: chyba zaczne sobie zbierac kase i poczekam a z komputronika uslug juz korzystalam i jestem bardzo zadowolona :lol: dzieki naprawde serdecznie za te porady jak kupie to sie odezwe,pozdrawiam

Kupiłem kamerkę Labtec WebCom Pro, zainstalowałem, podłączyłem i było ok. Przy ponownym starcie kompa instalator prosi o zainstalowanie kamery, a program kamery informuje że jest nie podłączona, a jest :cry:

to chyba logiczne - jeśli Cię prosi o sterowniki z płyty, zainstaluj je :?

witaj

i co fajna ta kamera?daje dobry obraz?chce kupic kamere i sama nie wiem jaka :frowning: pozdrawiam

Kamerka super i nie droga, niecała stówka. Problem rozwiązałem instalując ponownie po usunięciu poprzednich sterowników, gdzieś wlazł jakiś błąd i dlatego taka kaszana

dzieki za info ,sprawdzales moze u znajomych jaki jest twoj obraz jak sie np.poruszasz?czy piksele sa ok?pozdrawiam :lol:

Sprawdziłem dziś Rozmawiając z kumplem z USA, obraz i dźwięk (ma wbudowany mikrofon) ekstra. Chwalił mi się, że ma bardzo dobrą kamerkę, ale stwierdził, że z mojej jest lepszy obraz, bardziej płynny.

:lol: dzieki ,czyli to bedzie dobry wybor?pozdrawiam

Złączono Posta : 21.05.2006 (Nie) 14:40

Jeszcze jedna uwaga odnośnie tej kamerki. Dźwięk jest naprawde ekstra jeżeli korzystamy z mikrofonu zewnętrznego po uprzednim wyłączeniu w ustawieniach kamery jej mikrofony. z wewnętrznym troche szumi. Dzisiaj też pogadałem z kumplem z USA i jest ok