Problem z kamerką internetową

(Bartoszboratyn) #1

Witam, posiadam kamerkę internetową firmy Creative model Live! Cam notebook. Co ciekawe, nie jestem w stanie w moim komputerze zainstalować, sterowników do niej, gdyż system wykrywa ją w dziwny sposob, jako nowe urządzenie kompozytowe usb, a sterowniki dodane do kamerki, wogole jej nie wykrywają tak jakby nie została wogole podłączona. Myślałem że problem dotyczy samej kamerki, jednak sprawdziłem ją w innym komputerze działa bez zarzutu. Inne urządzenia podłączane przez USB działają bez problemu więc nie mam pojęcia co jest nie tak. Bardzo proszę o pomoc. :roll:

-- Dodane 16.05.2010 (N) 19:13 --

Zapomniałem dodać że system operacyjny to windows xp z dodatkiem services pack 2

(Witkacy75) #2

Witam.

Po pierwsze spróbuj najpierw zainstalować sterownik a potem podłączyć kamerę (ew. kreator sam poprosi w trakcie instalacji). Po drugie menadżer urządzeń powinien pokazać 3 nowe rzeczy: a) mikrofon (w sekcji "kontrolery dzwięku, wideo i gier"), b) USB Camera (w sekcji "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej"), c) "nazwa kamery" (w sekcji "urządzenia do obrazowania"). W żadnym z tych miejsc nie możesz mieć wykrzyknika (urz. działa ok). Po trzecie skoro kamera bierze prąd z USB nie podłączaj jej z przodu obudowu ani na HUB-ie USB, klawiaturze multimedialnej, itp. tylko z tyłu kompa, bezpośredio na płycie. Po czwarte w sekcji "urządzenia do obrazowania" menadżera zadań wyłącz urządzenie i włącz ponownie.

To powinno pomóc. U mnie pomogło :slight_smile: Pytałem na różnych forach i dostawałem porady od reinstalki sterów po "format C" :shock: Tymczasem przeważnie najprostsze porady są niekiedy najlepsze :wink: W razie czego - pisz.

P.S. Chyba już Czas Wielki zainstalować Service Pack 3 :slight_smile:

(Bartoszboratyn) #3

Przepraszam, że dlugo nie pisalem, ale nie mialem jak. Niestety nie dalo to żadnego efektu:( komputer to dosyć leciwy notebook, ale wczesniej nigdy nie bylo problemow z podłączeniem czegokolwiek. Nawet inna kamerka działała, wiec nie mam pojecia w czym leży przyczyna...

(Monczkin) #4

berciknd , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

viewtopic.php?f=16&t=394978