Problem z kamerką w Laptopie Tochiba A300 VISTA

(Dominikrok) #1

Witam.

Przeczytałem wiekszośc rad jakie znalazłem w googlach i na forach. Niestety wszelkie instalacje poczynane na nowo nie przyniosły skutku. Oprogramowanie kamerki oraz programy zainstalowane na moim laptopie jej nie widzą. może tu znajdzie się ktos kto pomoże mi rozwiazać ten problem. Zaznaczam że byłem na platformie Tochiby i pobierałem(nieraz) oryginalne sterowniki i mam to samo hasło za każdym razem WEBCAM DRIVER OPEN FAIL. Please ....

O co bardzo proszę

pozdrawiam

Dominik

(aqarysta) #2

Problem kamerki w Toshibie A300 przerabiałem na laptopie znajomego. Kilka różnych sterowników i nic. Kamerka jak nie działała tak nie chciała ruszyć. Nie było jej też w menedżerze urządzeń.

Zacząłem się zastanawiać czy taśma nie jest wypięta na płycie? Jednak tutaj przypadkiem przymykając i otwierając pokrywą zauważyłem przyczynę problemu. W trakcie przymykania nagle system zaczął wyszukiwać sterowniki dla nowego urządzenia. Co się okazało - dla kamery.

Wniosek jest z tego jednoznaczny - taśma do kamerki bardzo łatwo się uszkadza. Przy zamykaniu/otwieraniu obwody się łączą, a po otwarciu całkowitym urządzenie nie ma łączności z płyta główną.

Sugeruję dwa rozwiązania - nauczyć się żyć bez kamerki :wink: Albo wymienić taśmę.

(Dominikrok) #3

Sprawdziłem. Niestety :frowning: masz racje. Masz wiedzę czy to duży problem z tą wymianą tasmy?

Pozdrawiam i dziekuję

Dominik

(Dimatheus) #4

Hej,

Zależy jak patrzeć. Na pewno konieczne jest rozkręcenie obudowy laptopa oraz ściągnięcie obramówki przy matrycy. Sama zmiana taśmy jest za to dość prosta. Pytanie tylko, czy uda się odpowiednią taśmę znaleźć gdzieś indziej niż w serwisie.

Pozdrawiam,

Dimatheus