Problem z kanałami HD w WMC

Jeden jedyny kanał w jakości HD - TVP1 HD bardzo się przycina. W czasie oglądania cały komputer się zacina. Nie wiem o co chodzi kanały SD działają bez problemu.

Komputer:

Intel Core 2 Quad Q9300 2.50 GHZ

6 GB RAM

GeForce 9600GT

GIGABYTE EP43-S3L

DYSK WD 750 GB

Tuner AverMedia M135 Hybrid próbowałem również Technisat TeleStick 2

Komputer ma Win 7 64 Antywirus G Data 2012

Nie wiem co robić

Pomocy!!

WMC korzysta głównie z mocy grafiki a nie procka, no ale 9600GT powinien ogarnąć bez problemu HD (pseudo HD od TVP)

Jaka masz moc sygnału TV? Może za słaby…

Przeczyść kompa np. CClenaer

zdefragmentuj dyski, przeczyść rejestr oraz go zdefragmentuj jeżeli nigdy tego nie robiłeś

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy sygnał antenowy jest wystarczająco mocny;

Następnie sprawdziłbym czy w/w trudności występują także na oprogramowaniu dołączonym do tunera TV;

Kolejnym etapem byłoby sprawdzenie kodeków w systemie - nieraz trzeba wszystko usunąć i wgrać od nowa;

U mnie na Gigabyte U8300 - TVP1 HD działa poprawnie, programy SD tym bardziej, na aplikacjach TotalMedia 3.5 i Splash Lite; natomiast na WMC po około 10 minutach oglądania zaczynają się kłopoty (muszę cofnąć odtwarzany program TV i oglądać z dodatkowym opóźnieniem Time Shiftingu);

Intel Dual Core 3.0, nVidia 8400GS, 8Gb RAM, Windows 8 Consumer Preview x64.

Właśnie też mi się tak wydawało, z tym, że regularnie korzystam z programu Auslogics Boost Speed 5.3 i wszystko naprawiam i dalej lipa

HD już nie jest wcale pseudo

Mam monitor z TV podłączony do tej samej anteny i sygnał jest maksymalny!

To właściwie nie tyle się tnie co występuje zauważalny spadek FPS

Dodane 14.06.2012 (Cz) 20:04

Warto również powiedzieć, że wszelkie animacje w WMC również się zacinają i tylko na kanale HD na SD nie ma żadnych problemów. Na każdym odbiorniku obraz jest czysty i płynny.

Dodane 15.06.2012 (Pt) 9:34

Zrobiłem dogłębną defragmentację i nic

Dodane 17.06.2012 (N) 19:52

Czy ktoś mi jest w stanie coś podpowiedzieć co można zrobić bym mógł oglądać nietnącą się jedynkę w HD

Dodane 13.07.2012 (Pt) 9:03

Na świeżym systemie przed zainstalowaniem sterowników do GeForce’a TV HD się nie tnie. Jest to niewątpliwie związane z kartą grafiki.