Problem z karatami dżwiękowymi po formacie

Witam

Mam problem.Robiłem format komputera.Mam 2 karty dzwiekowe z ktorych jedna jest zintegrowana z plyta głowna.Zainstalowałem sterowniki-Realtek Ac’97 audio converter i Creative sound blaster (jesli dobrze pamietam)Takowe byly przed formatem.Juz licze ze sobie muzyki poslucham a tu klapa.Sprawdzałem wszystko nie mam wyciszonych dziwekow,podpiete prawidlowo kabelkiu.Nie wiem co dalej zrobic.Jakbyscie chcieli wiedziec cos wieccej to napisze.Z góry thx:)

Kartę realteka powinieneś wyłączyć w biosie jeżeli używasz innej na PCI…

Moze to troche glupie pytanie ale nie wiem jakim przyciskiem wlaczyc tego biosa podczasu uruchamiania kompa.Probowalem z delete ale nie dziala

No to pewnie będzie F2…

A powiedzcie mi jeszcze w co mam konkretnie wejsc bo nigdy czegos takiego nie robilem i troche zzielenialem przy tym:)

Apriliss , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wszedłem w panel sterowania ikobinowałem w dziwkeach i urzadzeniach audio ale nic nie znalazlem.Sprawdzałem czy dzwieki nie sa wyciszone,w biosie wylaczylem karte ale to nic nie dalo.Jak myslicie czy wyjecie karty i ponowne jej podpiecie moze cos dac(mysle o stykach ktore ewentualnie moga nie laczyc)