Problem z kartą ASUS GeForce 8800GTS

Mam problem z kartą ASUS GeForce 8800GTS 320MB DDR3/320bit grzeje mi się strasznie założyłem jej z boku obudowy wiatrak i dalej dochodzi do 80 stopni obudowa jest zamknięta i chciałem się zapytać czy da się jej zwiększyć obroty wiatraka bo u mnie jest cały czas około 1630RPM a to chyba mało.Karta taka jak na zdjęciu.

Pozdrawiam kenis

258663568ql5.jpg

pewnie masz słaby obieg powietrza w obudowie i przez to się grzeje. Musisz kupić jeszcze 1 wiatrak (no niestety), i zamontować go przy samej obudowie tak żeby wydmuchiwał powietrze na zewnątrz. Na pewno będą tam takie specjalne miejsca. Ja też tak muszę zrobić bo mi sie procek i dysk przegrzewa… odeszłam od tematu trochę.

Zasada jest taka że takie wiatraki na kartach czy procesorach tylko przedmuchują ciepło w inne miejsce obudowy. Stamtąd inny wiatrak np. procesora przedmuchuje go z powrotem i tylko niewiele ciepła wyleci poza. Jak zamontujesz taki wiatrak to ciepło dodatkowo będzie odsysane na zewnątrz i temperatura spadnie z całego kompa.

Możliwe ponieważ ja mam jeszcze dwa dodatkowe wiatraki w obudowie i nie mam tak wysokich temperatur.

wiatraków których w obudowie czy tej na karcie graficznej ?? można w tej na karcie graficznej ale to wymaga modyfikacji BIOSU :wink:

a bez modyfikacji biosu nieda się zminić??? jakims programem?mam założony wiatrak z boku obudowy ale karta jest niżej zamontowana musze coś wymyśleć żeby dmuchał na kartę

Ta karta graficzna akurat ciepłe powietrze wydmuchuje na zewnątrz… możnaby zakleić te otworki na górze chłodzenia bo one rzeczywiście pompują gorące powietrze spowrotem do obudowy. No i może chłodzenie na karcie graficznej jest źle założone (za mało albo za dużo pasty termoprzewodzącej), jeśli nie masz jakiejś sprytnej plomby na chłodzeniu karty graficznej to mógłbyś je zdjąć, wyczyścić i zaaplikować zalmana stg-1 między chłodzenie i układy na karcie graficznej…

Ale ten wiatrak ma właśnie wydmuchiwać a nie wdmuchiwać.

Ewentualnie możesz zrobić chłodzenie lodowe czyli jakiś sposób do łatwego wkładania kostek lodu i odprowadzani wody do kompa tak, żeby na nic nie nakapało (np.co jakiś czas wżucasz do kompa parę kostek lodu do specjalnie zamontowanego szybu, a potem spuszczasz wodę. Ale nikt tego nie stosuje, więc można powiedzieć że to mój patent.

Jakoś wydaje mi się że moja metoda jest prostsza, rónie skuteczna i ma dużo mniejszą szansę na spalenie płyty głównej/karty graficznej.

O cię grom, to coś się dużo grzeje :o . Posiadam też kartę 8800GTS tylko od EVGA i temperatura nie przekracza 60*C. Jeżeli nie pomogło to co napisali moi poprzednicy, zabierz tę kartę do sklepu, w którym ją kupiłeś i oddaj na gwarancji do sprawdzenia.

Słusznie.

sam znalazłem rozwiązanie wiatrak kręcił się z prędkością 1600rpm

zainstalowałem najnowsze sterowniki i rivia truner i tam jest opcja przyśpieszenia wiatraka do 2800rpm ja podkręciłam wiatrak do 2200rpm i wszystko śmiga tylko nie wiem dlaczego sam się nie zwiększał !