Problem z kartą ASUS GeForce 8800GTS

(Kuba025) #1

Mam problem z kartą ASUS GeForce 8800GTS 320MB DDR3/320bit grzeje mi się strasznie założyłem jej z boku obudowy wiatrak i dalej dochodzi do 80 stopni obudowa jest zamknięta i chciałem się zapytać czy da się jej zwiększyć obroty wiatraka bo u mnie jest cały czas około 1630RPM a to chyba mało.Karta taka jak na zdjęciu.

Pozdrawiam kenis

258663568ql5.jpg

(Matrix0123456789) #2

pewnie masz słaby obieg powietrza w obudowie i przez to się grzeje. Musisz kupić jeszcze 1 wiatrak (no niestety), i zamontować go przy samej obudowie tak żeby wydmuchiwał powietrze na zewnątrz. Na pewno będą tam takie specjalne miejsca. Ja też tak muszę zrobić bo mi sie procek i dysk przegrzewa... odeszłam od tematu trochę.

Zasada jest taka że takie wiatraki na kartach czy procesorach tylko przedmuchują ciepło w inne miejsce obudowy. Stamtąd inny wiatrak np. procesora przedmuchuje go z powrotem i tylko niewiele ciepła wyleci poza. Jak zamontujesz taki wiatrak to ciepło dodatkowo będzie odsysane na zewnątrz i temperatura spadnie z całego kompa.

(Kambab87) #3

Możliwe ponieważ ja mam jeszcze dwa dodatkowe wiatraki w obudowie i nie mam tak wysokich temperatur.

(Technik Elektro) #4

wiatraków których w obudowie czy tej na karcie graficznej ?? można w tej na karcie graficznej ale to wymaga modyfikacji BIOSU :wink:

(Kuba025) #5

a bez modyfikacji biosu nieda się zminić??? jakims programem?mam założony wiatrak z boku obudowy ale karta jest niżej zamontowana musze coś wymyśleć żeby dmuchał na kartę

(Mariosti*) #6

Ta karta graficzna akurat ciepłe powietrze wydmuchuje na zewnątrz.... możnaby zakleić te otworki na górze chłodzenia bo one rzeczywiście pompują gorące powietrze spowrotem do obudowy. No i może chłodzenie na karcie graficznej jest źle założone (za mało albo za dużo pasty termoprzewodzącej), jeśli nie masz jakiejś sprytnej plomby na chłodzeniu karty graficznej to mógłbyś je zdjąć, wyczyścić i zaaplikować zalmana stg-1 między chłodzenie i układy na karcie graficznej...

(Matrix0123456789) #7

Ale ten wiatrak ma właśnie wydmuchiwać a nie wdmuchiwać.

Ewentualnie możesz zrobić chłodzenie lodowe czyli jakiś sposób do łatwego wkładania kostek lodu i odprowadzani wody do kompa tak, żeby na nic nie nakapało (np.co jakiś czas wżucasz do kompa parę kostek lodu do specjalnie zamontowanego szybu, a potem spuszczasz wodę. Ale nikt tego nie stosuje, więc można powiedzieć że to mój patent.

(Mariosti*) #8

Jakoś wydaje mi się że moja metoda jest prostsza, rónie skuteczna i ma dużo mniejszą szansę na spalenie płyty głównej/karty graficznej.

(system) #9

O cię grom, to coś się dużo grzeje :o . Posiadam też kartę 8800GTS tylko od EVGA i temperatura nie przekracza 60*C. Jeżeli nie pomogło to co napisali moi poprzednicy, zabierz tę kartę do sklepu, w którym ją kupiłeś i oddaj na gwarancji do sprawdzenia.

(Kambab87) #10

Słusznie.

(Kuba025) #11

sam znalazłem rozwiązanie wiatrak kręcił się z prędkością 1600rpm

zainstalowałem najnowsze sterowniki i rivia truner i tam jest opcja przyśpieszenia wiatraka do 2800rpm ja podkręciłam wiatrak do 2200rpm i wszystko śmiga tylko nie wiem dlaczego sam się nie zwiększał !